Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Štartuje miniligu futbalových talentov

Sportnet|Publikované 7. nov 2008 o 23:00

Po vlaňajšom nultom ročníku nude aj tohto roku pokračovať Miniliga talentov 1999, v ktorej dostanú priestor malí futbalisti. Uskutoční sa v

telocvični na ZŠ Sibírska v Prešove.

PREŠOV. Nefalšovaná radosť z hry, bojovnosť, silné emócie z víťazstiev ale aj prehier. Prináša radosť i smútok. Taký vie byť futbal. Bokom neostávajú ani najmenší futbalisti. Deti vďaka Minilige talentov dostanú priestor pre sebarealizáciu.

Prvé kolo v Prešove

"Úspešne máme za sebou nultý ročník miniligy talentov," povedal na margo súťaže prípravok predseda organizačného výboru Martin Vasiľ a pokračoval: "Nultý ročník zožal veľký úspech odohralo sa päť kôl zimnej časti a tri kolá letnej časti. Nultého ročníka sa zúčastnilo päť klubov 1.FC Tatran Prešov, Junošport Stará Ľubovňa, Partizán Bardejov, MFK Košice a Spišská Nová Ves."

Miniliga talentov 1999 pokračuje 1. ročníkom v Prešove dnes od 9.do 17 hodiny v telocvični ZŠ Sibírska. "Prvé kolo sa uskutoční v Prešove a potom každý nasledujúci mesiac sa uskutoční ďalšie kolo v inom meste. K doterajším piatim účastníkom, ale už vekovej kategórie 2000, pribudli malí športovci z Michaloviec," uviedol M. Vasiľ. Snahou organizátorov je pomôcť deťom rozvinúť svoj talent, aby vo futbalovej hre našli inšpiráciu a zanietenie aj v budúcnosti. "Pre rodičov je to jeden z najkrajších darčekov, keď vidia svoje ratolesti behať vo farbách svojich klubov, ako sa snažia urobiť prvú kľučku a streliť prvý gól," dodal predseda organizačného výboru.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.