Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Štartuje I. liga v hádzanej mužov

Sportnet|14. sep 2007 o 00:00

BARDEJOV. Cez víkend má druhá najvyššia súťaž hádzanárov I. liga na programe úvodné kolo. Záverečné 20. kolo zohrajú 19. apríla 2008. Pri účasti 11

mužstiev stále jedno bude mať voľno. Z nášho regiónu sú v súťaži Levoča, Košice B, Bardejov.

Bardejov chce stred tabuľky

Hornošarišania vsadili na domácich hráčov z mládežníckych družstiev, ktorí by sa mohli s tými skúsenejšími pokúsiť uhrať stred tabuľky. "Oproti minulej sezóne nám bude chýbať najlepší strelec Daniel Marušinec i Jozef Šimiček, ktorí museli odísť za prácou. Do prípravy sme zapojili z vlastnej liahne talentovanú mládež. 14-členný káder čaká neľahká úloha, veď prvé dva zápasy hráme vonku v Trnave a Modre. V prvej časti chceme uhrať 4. - 5. miesto. Hovoril som s pánom Chmeliarom, majiteľom Tatrana Prešov, a v odvete by nám mali pomôcť voľnými hráčmi na hosťovanie," nádejá sa manažér a tréner MHC Edymax Slavomír Krok.

Dorast bude hrať po novom

Prvé kolo majú na programe cez víkend aj starší a mladší dorastenci, ktorí budú mať celoštátnu prvoligovú súťaž, kde nebudú chýbať Michalovce, Prešov, Košice, Trebišov, Bardejov. "Do Trnavy cestujeme s mladšími dorastencami, starší majú voľný žreb. Bude to náročné, máme menej chlapcov a tak si navzájom budeme pomáhať. No všetci potrebujú veľa hrať, aby výkonnostne rástli a mali z hádzanej radosť. Dôraz kladieme na mládež a žiacki tréneri Ján Krok a Miroslav Gajdár majú solídnu základňu," optimisticky zvýraznil S. Krok.

Káder MHC Edymax Bardejov: brankári - Kamil Fabián, Marián Hnatko, spojky - Branislav Marcin, Lukáš Židišin, Peter Židišin, Dominik Krok, Martin Amrich, Lukáš Adamik, Martin Mihalco, krídelníci - Jozef Demeš, Martin Lazúr, Miroslav Novák, pivoti - Róbert Žemlička, Martin Koropšák.

Program 1. kola: Levoča - Modra, Košice B - Bojnice, Pov. Bystrica B - Piešťany, Levice - Bratislava B, Trnava - Bardejov, N. Zámky B - voľno.

Súvisiace články