Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Štartuje hlasovanie All Stars, medzi 8 Slovákmi do Minnesoty aj Gáborík

TASR|31. okt 2003 o 03:57

New York 31. októbra (TASR) - Osem slovenských hokejistov figuruje na zozname kandidátov pre štartové formácie tohtosezónnej exhibície All Stars NHL. ...

New York 31. októbra (TASR) - Osem slovenských hokejistov figuruje na zozname kandidátov pre štartové formácie tohtosezónnej exhibície All Stars NHL. Iróniou osudu je, že organizátori hlasovania fanúšikov ponúkajú do základnej šestky aj zatiaľ bezperspektívne absentujúceho Mariána Gáboríka, zmluvne rozhádaného s klubom Minnesota Wild, v ktorého domovskom stánku v St. Paul sa podujatie od 3. do 7. februára uskutoční.

Okrem trenčianskeho krídelníka môžu nadšenci od soboty hlasovať aj za Miroslava Šatana, Mariána Hossu, Pavla Demitru, Petra Bondru, Žigmunda Pálffyho, Richarda Zedníka a jediného obrancu Zdena Cháru. To síce neznamená, že fanúšikovia by si nemohli vybrať aj iných hráčov, ale 18-ročná história ankety o prvé päťky plus brankárov oboch tímov nedáva hráčom mimo zoznamu veľa šancí. Na listine je celkovo 143 kandidátov na úvodné formácie tímov Západnej a Východnej konferencie, z toho 55 Európanov.

Hlasovanie bude prebiehať viacerými spôsobmi - elektronicky na oficiálnej webstránke nhl.com, na 580 špecialzovaných predajných miestach v USA, anketovými lístkami na všetkých 30 štadiónoch NHL a po prvý raz aj telefonicky na účelovo zriadenej linke.

ph

Súvisiace články