Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Štartuje bedmintonová liga, Prešov obhajuje titul

Sportnet|Publikované 4. nov 2006 o 00:00

Prešov - Prvoligová súťaž bedmintonových zmiešaných tímov dnes štartuje nový ročník. Forma súťaže sa nemení - štartuje v nej osem družstiev, ktoré sa

stretnú v základnej časti každé s každým na šiestich turnajoch. Prvé štyri celky potom odohrajú turnaj o titul, posledné štyri o záchranu. Titul obhajuje BC Prešov, nováčikom je Slávia Trnava.

V minulej sezóne dokázali Prešovčania dokonale vypáliť rybník favorizovanej Lokomotíve Košice na finálovom turnaji a aj v tomto roku majú najvyššie ambície. "Prečo to nepriznať, chceme obhájiť titul. Nevieme síce ešte celkom presne, s čím prídu súperi, koho si doplnili na súpisku, my sme sa však tiež posilnili. V tomto ročníku bude u nás hrať Čech Jan Vondra (aktuálne 78. na svete vo dvojhre - pozn. red.), aj skúsený Žilinčan Pavol Mečár. Okrem toho máme aj vlastné zdroje - Závada, Kožár, M. Eliaš, sestry Orlovské, Tomková, Kráľová aj ďalší," prezradil nám včera tréner BC Daniel Orlovský.

Hneď dnešný prvý turnaj v telocvični na ZŠ Bernolákovej v Prešove dá dohromady tri silné tímy - okrem domácich aj Lokomotívu Košice A a ATU Košice, doplní ich rezerva Lokomotívy.

Program dnešného turnaja v Prešove:

9.00: BC Prešov - ATU Košice, Lokomotíva Košice A - Lokomotíva Košice B.

12.00: Prešov - Lokomotíva B, ATU - Lokomotíva A.

15.00: Prešov - Lokomotíva A, ATU - Lokomotíva B.

(maj)

Súvisiace články