Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Štart nečaká zázraky, pri Váhu začne bitka dvoch šalianskych trénerov

TASR|21. apr 2006 o 13:29

Bratislava 21. apríla (TASR) Takmer tri týždne sa kvarteto ženských hádzanárskych tímov mohlo pripravovať na semifinálové série štartujúce v sobotu. Od ...

Bratislava 21. apríla (TASR) Takmer tri týždne sa kvarteto ženských hádzanárskych tímov mohlo pripravovať na semifinálové série štartujúce v sobotu. Od víťaza základnej časti Iuventy Michalovce sa nečaká nič iné ako bezproblémový postup cez nováčika v play off bratislavský ŠKP Štart, o trochu vyrovnanejšia by mala byť konfrontácia dvoch šalianskych trénerov v sérii majstrovského Slovana Duslo s Banskou Bystricou. Hrať sa bude na tri víťazné zápasy s klasickým systémom prvé dva duely a prípadný rozhodujúci piaty súboj na palubovkách lepšie umiestených družstiev po základnej časti.

V českej časti interligy WHIL sa v semifinále stretnú najlepší český tím Veselí s obhajcom titulu zo Zlína a Slavia Praha s Olomoucom.

Semifinále (22., 23., 29., prípadne 30. apríla a 3. mája):

SLOVENSKO

Iuventa Michalovce (1.) ŠKP Štart Bratislava (4.)

Vzájomné zápasy v sezóne 2005/06: 28:14, 32:26 (vonku) a vo štvrťfinále SP 35:22 (v)

Úradujúci vicemajster zo Zemplína sa v sérii s príjemným prekvapením sezóny predstaví bez ukrajinskej pivotky Oleny Pylypjukovej so zraneným meniskom i spojky Marianny Cinovej, ktorá sa musela podrobiť operácii slepého čreva a dvojica si nezahrá už ani v prípadnom finále. "Základnú časť sme vyhrali, kým Štart skončil v strede tabuľky. Naším cieľom bude oba domáce zápasy vyhrať, aby sme do Bratislavy cestovali s možnosťou rýchlo sériu ukončiť. Absencia oboch maródiek sa naplno prejaví v ťažkých zápasoch, keď sme nimi mohli alternovať hráčky základnej zostavy," poznamenal tréner Dušan Daniš. Kolektív z hlavného mesta pocestuje na východ v skromnosti. "Túžim po tom, aby sme so cťou obstáli, sezóna bola dlhá, hráčky sú unavené a uťahané. Už samotnú účasť v semifinále berieme ako bonus a chceme potvrdiť oprávnenosť nášho štartu v elitnej štvorke, aj keď nepopieram, že naším hlavným cieľom bude boj o 3. miesto," priznal realistické ambície kouč outsidera série Ľuboš Amberský.

Slovan Duslo Šaľa (2.) ŠKP HK Banská Bystrica (3.)

Vzájomné zápasy v sezóne 2005/06: 27:27 (v), 31:21

V dlhoročnej pevnosti ženskej hádzanej na Slovensku uvidia diváci ďalší súboj dvoch kormidelníkov z mesta deväťnásobného šampióna. Štefanovi Kelemenovi, ktorý vlani doviedol práve Slovan Duslo k už dvanástemu titulu v klubovej histórii, premiéra v Mestskej športovej hale proti svojej predchodkyni i nástupcovi na šalianskej lavičke v jednej osobe Darine Braunovej príliš nevyšla a Banská Bystrica odišla v predposlednom kole s prehrou o desať gólov. "Bola to až príliš krutá prehra, no žiadne následky na nás nezanechala. Prípravný zápas v maďarskom Vasasi nás naplnil optimizmom a chceli by sme v Šali vyhrať aspoň jeden zápas. V každom prípade prídeme hrať dobrú hádzanú a prispejeme k pútavému súboju," tvrdil Kelemen, ktorý pripustil: "Áno, sú to zvláštne pocity viesť v Šali iné družstvo a nepopieram, že veľmi túžim vyhrať." Braunová súhlasila s osobitým nábojom série: "Samozrejme, že obaja sa budeme chcieť vytiahnuť. Naším cieľom bude vyhrať oba domáce vystúpenia, aj keď nepredpokladám, že to bude príliš pôvabná hádzaná, no my nebudeme hrať na krásu, ale na víťazstvo."

ČR

Sport Slokov Veselí (1.) HC Zlín (4.)

Slavia Praha (2.) DHK Olomouc (3.)

Súvisiace články