Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Štart Mertiňáka je otázny

Dvojku slovenského tímu Michala Mertiňáka opäť pobolievalo koleno, uvidí sa, v akom stave bude a či zvládne záťaž počas troch dní za sebou. (Autor: FOTO SME – PAVOL FUNTÁL)
Sportnet|Publikované 5. apr 2007 o 00:00

Dnes napoludnie vyžrebujú program zápasov Davisovho pohára Macedónsko - Slovensko

SKOPJE, BRATISLAVA. V macedónskom hlavnom meste vyžrebujú dnes napoludnie program víkendových zápasov domácich tenistov so slovenskými v 2. kole I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára. Víťazný tím postúpi do septembrovej baráže o účasť vo svetovej skupine. Slovensko z nej vlani vypadlo po prehrách v Čile 1:4 a doma s Belgickom 2:3.

Zatiaľ čo Macedónsko má zostavu jasnú, keďže v posledných zápasoch hrali dvojhry aj štvorhru Predrag Rusevski (409. vo svetovom rebríčku) s Lazarom Magdincevom (497.) a za nimi je v tíme veľký výkonnostný odstup, nehrajúci kapitán Slovenska Miloslav Mečíř zvažuje niekoľko možností. O štarte Dominika Hrbatého (25.) v dvojhrách niet pochybností, náš najlepší tenista je pripravený nastúpiť aj v sobotňajšej štvorhre. Druhý hráč našej reprezentácie Michal Mertiňák (180.) má však v poslednom čase problémy s kolenom a nie je isté, či by zvládol zápasy v troch dňoch.

„Mišo musel v utorok zvoľniť v tréningu, koleno ho znova pobolievalo. Ošetruje ho lekár Roman Fano a na druhý deň už mohol hrať naplno. V dobrej forme sú aj Pavol Červenák a Ivo Klec,“ povedal vedúci slovenskej výpravy Igor Moška. Slovensko je podľa rebríčkového postavenia hráčov vysokým favoritom zápasu, ale nehrajúci kapitán Mečíř vystríha pred prílišným optimizmom a pripomína vlaňajšiu prehru Fínska v Macedónsku 2:3, hoci hostia mali v zostave vtedajšieho hráča top 20 Jarkka Nieminena.

„Obaja ich najlepší tenisti Rusevski aj Magdincev sú typickí antukári. Hrajú od základnej čiary, robia málo chýb, majú výbornú kondíciu. Každý fiftín si súper musí vydrieť. Aj Fíni nás upozorňovali, že v zápasoch treba rátať s búrlivým prostredím,“ poznamenal Moška.

Macedónsko nikdy nehralo v elitnej svetovej šestnástke Davisovho pohára, ale v nižších skupinách ťahá šnúru deviatich víťazných zápasov a doma je oveľa silnejšie než vonku.

Piatkové single sa začnú o 10.00 h, v sobotu je na programe štvorhra o 12.00 h a v nedeľu záverečné dvojhry od 10.00 h. Hrá sa na antuke pod holým nebom.

Súvisiace články