Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Staršie mini ŽBK Rožňava zbierajú prvé bodíky

Ilustračné foto (Autor: Roman Guliš)
Peter Podolinský|Publikované 20. dec 2016 o 23:00

V ostatnom kole regionálnej súťaže starších žiačok cestovali do Banskej Bystrice.

ROŽŇAVA. Najmladšie rožňavské basketbalistky sa v súťaži pomaly začínajú osmeľovať a tréningové úsilie začína prinášať ovocie. Aj keď to ešte nie sú víťazstvá.

„Prvý raz od začiatku súťaže sa môžeme pochváliť, že naše najmladšie mini hráčky už začali bodovať. Pomaly z nich odpadáva bojazlivosť a naberajú prvé bodíky v zápase. V prvom zápase sme dokázali aj vyhrať jednu štvrtinku a v druhom prvú štvrtinku,“povedala trénerka starších mini ŽBK Rožňava Mária Buzinkayová.

„Z jedenástich prítomných hráčok nám už bodovalo desať, z čoho som mala veľkú radosť nie len ja, ale aj prítomní rodičia. Veľmi rada by som sa im poďakovala za ochotu s nami vycestovať do Banskej Bystrici, čo nie je malá vzdialenosť. Vďaka ich pomoci sme mohli vlastne aj odohrať naše prvé ligové súťažné zápasy. Bez ich ochoty, by sme asi nevycestovali. Všetky hráčky chcem pochváliť, lebo počúvali. Veľmi sa snažili bojovať proti súperkám, ktoré nás prevyšovali výškovo aj po fyzickej stránke.“

Štatistika

1. zápas: ŠKP B. Bystrica – Rožňava 44:18 (13:7, 28:9, 32:14) body za Rožňavu J. Molnárová 7, Schmidt 3, N. Molnárová, Molčíková, Fazekašová a Košťálová po 2.

2. zápas: ŠKP B. Bystrica – Rožňava 48:29 (12:14, 22:18, 34:21) body za Rožňavu Fazekašová 12, Molčíková 4, N. Schmidt 3, Bubnysheva, J. Molnárová, N. Molnárová, Košťálová, K. Schmidt po 2.

Autor: Peter Podolinský

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.