Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Starší žiaci SP MFK boli remízovým mužstvom

Sportnet|Publikované 13. dec 2007 o 23:00

V konkurencii trinástich mužstiev zimujú na desiatom mieste, keď majú na konte dve víťazstvá a najväčší počet šiestich nerozhodných výsledkov. Káder

mladších žiakov bol pred súťažou doplnený o sedem hráčov bez ligových skúseností. Aj preto ciele v náročnej súťaži neboli veľké.

ROŽŇAVA. V jesennej časti súťažného ročníka 2007/2008 sa starší žiaci SP MFK Rožňava predstavili na prvoligových trávnikoch. Vďaka tomu sa do súťaže dostali aj mladší žiaci, ktorí ich nasledovali ako dvojička.

Posledných päť stretnutí neprehrali

Starší žiaci v domácom prostredí zvíťazili nad Bardejovom a debaklom vyprevadili v poslednom kole St. Ľubovňu. Ďalšie body získali po remízach s Lok. Košice, Sp. Novou Vsou a Michalovcami. Podľahli vedúcemu celku Prešova a tretiemu Stropkovu. Z pôdy súperov si priviezli tri body, ktoré uhrali v posledných troch kolách na ihriskách v Snine, Vranove a Lipanoch. V posledných piatich zápasoch nepocítili trpkosť prehry, keď štyrikrát remizovali a doma zvíťazili.

Mužstvo v jesennej časti pod vedením trénera Dušana Polláka reprezentovali Radoslav Kuzma, Filip Kovács, Miloš Gallo, Tomáš Németh, Jaroslav Piaterík, Martin Strelka, Michal Boroš, Peter Sappanoš, Dávid Zsóri, Peter Macko, Gorgö Jonás, Ján Kováč, Gábor Vanyo, Dávid Bodnár, Peter Kvasnička, Jakub Maliňák, Roland Fabián, Maroš Almáši, Jakub Drenko, Ľubomír Zatroch, Roland Madarász, Andrej Vaško.

Predpoklady sa napĺňali do bodky

Mladší žiaci v jesennej časti nového súťažného ročníka v domácom prostredí dokázali zdolať Lok. Košice a to výrazným skóre, keď súperovi nastrieľali takmer poltucet. Druhé víťazstvo si zaknihovali v stretnutí so Stropkovom. Na pôde hostí bodovali naplno s predposlednou Sninou.

"Mnoho chlapcov vhuplo rovnými nohami do prvoligovej súťaže a predpoklady neúspechu, ako i nováčikovská daň nás neminuli a od úvodných kôl sa napĺňali. Prehry doma s Prešovom desať a vonku s MFK Košice osem nula boli toho jasným dôkazom. Treba však pripomenúť, že v týchto zápasoch chýbalo niekoľko hráčov zo základnej zostavy ako Lenghart, Fafrák, Klein, Ďuríček či Kúdela. V treťom zápase sme zaznamenali prvé víťazstvo proti Lok. Košice. Tu naznačil svoje možnosti Michal Lenghart, strelec šiestich gólov. V ďalšom priebehu sme už podávali bojovný výkon na hranici našich možností a schopností. Individuálne chyby vyplývajúce z neskúsenosti, množstvo nepremenených šancí nás v konečnom dôsledku pripravili o lepšie výsledky. Okrem troch víťazstiev sme boli blízko k bodovým zápisom najmä v stretnutí doma so Starou Ľubovňou a v Lipanoch. Chlapci majú prvé kroky v kvalitnej a náročnej súťaži za sebou a verím, že sa ďalej budú v odvete svojimi výkonmi približovať k tým najlepším," uviedol tréner mladších žiakov SP MFK Rožňava Jaroslav Maliňák.

Káder v premiérovej jeseni tvorili: Samuel Cirbus, Patrik Jestrebí, Lukáš Fafrák, Michal Lenghart, Ádam Kardoš, Kristian Klein, Marian Molnár, Boris Vysoký, Milan Kozák, Pavol Hutník, Dominik Gere, Andrej Vaško, Jakub Ďuríček, Dávid Havko, Krištof Zubrický, Richard Kúdela, Dárius Forgáč, Tomáš Hajduk, Ján Letanovský, Mark Ronyecz.

FAKTY

n Starší žiaci, jesenné zápasy v kocke: Rožňava - Prešov 0:2, MFK Košice - Rožňava 4:2 (Góly: F. Kovács 2), Rožňava - Lok. Košice 0:0, Poprad - Rožňava 2:0, Rožňava - Bardejov 1:0 (Gól: Vaško), Humenné - Rožňava 8:1 (Gól: F. Kovács), Rožňava - Sp. Nová Ves 0:0, Rožňava - Stropkov 0:1, Snina - Rožňava 1:1 (Gól: P. Gere), Rožňava - Michalovce 1:1 (Gól: P. Gere), Vranov - Rožňava 0:0, Rožňava - St. Ľubovňa 10:0 (Góly: Kovács 3, Strelka 3, Almáši 2, Gere, Mil. Gallo), Lipany - Rožňava 1:1 (Gól: Kovács)

Zaznamenali najviac 8 polčasových bezgólových remíz.

Dosiahli najviac 6 nerozhodných stretnutí v celej súťaži.

Strelci: F. Kovács 7, Gere a Strelka po 3, Almáši 2, Gallo a Vaško po 1.

Časť tabuľky I. ligy st. žiakov východ

10.Rožňava1326517:2012

11.Snina1333713:2912

12. Lipany1332820:3311

n Mladší žiaci, jesenné zápasy v kocke: Rožňava - Prešov 0:10, MFK Košice - Rožňava 8:0, Rožňava - Lok. Košice 11:1, Poprad - Rožňava 2:0, Rožňava - Bardejov 1:7, Humenné - Rožňava 2:0, Rožňava - Sp. Nová Ves 0:4, Snina - Rožňava 0:2, Rožňava - Stropkov 2:0, Rožňava - Michalovce 0:3, Vranov - Rožňava 4:0, Rožňava - St. Ľubovňa 1:3, Lipany - Rožňava 3:2

Najviac gólov v stretnutí strelil proti Lok. Košice Michal Lenghart (6)

Strelci: M. Lenghart 9, L. Fafrák 4, M. Ronyecz a J. Ďuríček po 2, M. Molnár a B. Vysoký po 1.

Časť tabuľky I. ligy ml. žiakov východ

11. Rožňava13301019:479

12. Poprad131398:456

13. Snina13121010:505

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.