Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Starší žiaci HKM 98 Rožňava neudržali víťazstvo

Sportnet|Publikované 28. dec 2003 o 23:00

Rožňava - Zápasmi 7. kola pokračovali II. ligy starších a mladších žiakov. Mladí hokejisti HKM 98 Rožňava privítali na domácom ľade chlapcov HC

Lučenec. Hoci starší žiaci vyslali na súperovu bránu oveľa viac striel, zápas sa nakoniec skončil remízou. Mladší žiaci proti Lučencu neuspeli.

HKM 98 Rožňava - HC Lučenec

4:4 (0:1, 1:0, 3:3)

Prvá tretina zápasu vyšla lepšie hosťom, ktorí sa v 6. min. ujali vedenia. Celá tretina mala vyrovnaný priebeh, o čom svedčil aj pomer striel na bránu 11:11. V druhej tretine sa domáci pustili do súpera hneď od začiatku. V niektorých momentoch doslova ostreľovali bránu Lučenca. No z 21 striel sa im podarilo streliť len jeden gól. V 26. min. bol úspešným strelcom vyrovnávajúceho gólu Brian Lipták, po asistencii Motyku. Šťastie stálo viac na strane hostí, ktorí úspešne odolali aj presilovke piatich proti trom a pred ďalším gólom ich zachránili ľavá tyč brány. Tretiu tretinu začali opäť lepšie hokejisti Rožňavy. Vedenia sa ujali gólom Viktora Komjátyho, ktorému nahrával Mátyus. O tri minúty hostia vyrovnali. Z vyrovnaného stavu sa však tešili len 15 sekúnd. Po vyhranom buly Kolářa sa po samostatnej akcii v prebiehajúcej 48. min. presadil Tomáš Köteles a domáci sa dostali do vedenia. O minútu viedli Rožňavčania 4:2, keď sa po prihrávke Ocela presadil Attila Mátyus. Keď sa už zdalo, že domáci dotiahnú zápas do víťazného konca, urobili niekoľko zbytočných faulov. Po nich v oslabení inkasovali góly. Najprv v 54. min. pri hre traja proti piatim a potom v 57. min. pri oslabení štyria proti piatim. Domáci sa ešte v posledných dvoch minútach pokúšali streliť gól, no veľmi dobre chytajúceho brankára hostí sa im už prekonať nepodarilo. Zbytočné vylúčenia, nedodržanie taktických pokynov trénera a nepremenené šance hlavne v druhej tretine pripravili starších žiakov HKM 98 o víťazstvo. O tom, že domáci boli aktívnejší svedčí aj pomer striel. Rožňavčania ohrozili súperovu bránu 44 krát, kým hostia vystrelili na brankára Rožňavy 27 striel.

5:10 (1:3, 1:5, 3:2)

Mužstvo mladších žiakov, v ktorého zostave je polovica chlapcov z prípravky, postupne stráca rešpekt zo starších rovesníkov a pomaly získava sebavedomie, nastúpilo proti súperovi z Lučenca. Domácim patril úvod prvej tretiny, keď sa vedenia ujali gólom Nemčka. Ďalšie góly však strieľali už len hostia. V druhej tretine, ktorá veľmi dobre vyšla žiakom z Lučenca, bol strelcom jediného gólu HKM 98 Michal Belák. Tretia tretina patrila mladým hokejistom Rožňavy. Bojovným výkonom ju vyhrali v pomere 3:2. Úspešnými strelcami boli opäť Nemčko, ktorý si pripísal jeden gól a Michal Belák, ktorý prekonal brankára hostí dvakrát. V zápase už bolo vidieť vzostup v hre domácich hokejistov.