Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Starší dorast MFK Zemplín sa pripravuje na jarnú odvetu

Sportnet|Publikované 24. feb 2009 o 23:00

V zimnej príprave zatiaľ bez prehry. Cieľom výchova hráčov i potvrdenie prvoligovej istotyMICHALOVCE. Najúspešnejším mládežníckym futbalovým

V zimnej príprave zatiaľ bez prehry. Cieľom výchova hráčov i potvrdenie prvoligovej istoty

MICHALOVCE. Najúspešnejším mládežníckym futbalovým kolektívom v našom regióne sú starší dorastenci MFK Zemplín Michalovce, ktorí po jesennej časti prvej ligy zimujú na desiatom mieste so ziskom 20 bodov.

Zaujímavá príprava

Družstvo začalo so zimnou prípravou už 7. januára. "Využívame iba domáce podmienky, kde máme k dispozícii umelú trávu, posilňovňu i rehabilitáciu. Neboli sme teda na žiadnom sústredení. Doposiaľ sme odohrali sedem prípravných zápasov, v ktorých ani raz neprehrali, šesťkrát sme vyhrali a raz remizovali. Hrali sme proti konkurenčnému Prešovu, Košiciam, druholigovému Trebišovu, ale aj seniorom z Topolian či Borše. Najbližšie nás čaká Snina a potom rovesníci z maďarskej Nyíregyházy. Čo sa týka kádra, zapracovali sme doň z mladšieho dorastu Forgáča a po zranení sa do prípravy pomaly zapoja aj Riško a Hami," povedal tréner michalovských starších dorastencov Marek Zahorčák.

Vychovať hráčov pre seniorov

Mládežníkov MFK Zemplín čaká v jarnej odvete 14 zápasov, prvý majú na programe 14. marca na pôde nováčika v Bardejove, ktorý je v tabuľke posledný, ale v prvej časti dokázal práve v Michalovciach šokujúco vyhrať 2:1. "Našim cieľom je nielen produkovať kvalitný futbal, ale hlavne pripraviť hráčov pre vyššiu kategóriu. Konkrétne ambície z pohľadu umiestnenia v tabuľke nemáme. Záchranárske starosti nám, predpokladám, nehrozia, ale práve čo najrýchlejšie potvrdenie prvoligovej istoty je pre nás priorita. Na to potrebujeme získať 9 až 10 bodov, čo by nemal byť pre mužstvo problém," doplnil Marek Zahorčák.

Pripravujú sa aj na to, že budú bez Kuncu

Najväčším klenotom michalovského mládežníckeho futbalu je stále iba 16-ročný Dominik Kunca, ktorý ešte stále môže hrať aj za mladší dorast, no po jesennej časti je s dvanástimi gólmi najlepším strelcom prvej ligy staršieho dorastu. Nečudo, že ho všimol tréner A-mužstva Mikuláš Komanický, pod ktorého vedením absolvuje tento mladík zo Strážskeho zimnú prípravu. "Uvedomujeme si, že na jeseň sme ťažili hlavne z jeho úspešnej koncovky, ale na druhej strane je to pre hráča obrovská výzva presadiť sa v takomto mladom veku aj medzi mužmi. Pripravujeme sa aj na alternatívu, že ho nebudeme mať často k dispozícii, ale aj táto príprava, kde sme ho až na jednu výnimku nemali k dispozícii, nasvedčuje, že kolektív si pomaly zvyká aj na hru bez neho. S trénerom Komanickým však máme dohodu, že ak nebude v A-mužstve pravidelne hrávať, bude pre všetky strany prospešnejšie, ak bude naplno vyťažený medzi dorastencami. Stále má šancu zabojovať o Cenu Petra Dubovského pre najlepšieho strelca ligy staršieho dorastu, čo by bol pre neho i pre klub obrovský úspech," dodal Marek Zahorčák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.