Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Starší doma na jar víťazne

Sportnet|Publikované 1. apr 2009 o 22:00

SP. PODHRADIE. V prvom domácom jarnom zápase dorastenci Sp. Podhradia privítali na domácom výborne pripravenom ihrisku Michalovce B. Tesné

SP. PODHRADIE. V prvom domácom jarnom zápase dorastenci Sp. Podhradia privítali na domácom výborne pripravenom ihrisku Michalovce B.

Tesné víťazstvo

Od začiatku zápasu mali domáci viac z hry a len v prvom polčase si vytvorili štyri čisté gólové šance. Ale jednoznačnú prevahu v prvom polčase sa podarilo potvrdiť len jedným gólom, a to po štandardnej situácii hlavou presne trafil kapitán Dávid Gonda. V druhom polčase sa hra trošku vyrovnala, domáci si však vypracovali aj v druhom polčase viac čistých šancí, ale ani jednu sa už nepodarilo premeniť. Aj napriek tomu, že domáci v zápase nepremenili veľa čistých šancí, tri body za víťazstvo ostali doma. Domácim tento výsledok zabezpečil priebežne piate miesto za 31 bodov s aktívnym skóre 29:21.

Nešťastný zápas

Mladší dorastenci nastúpili na zápas s jasným cieľom zvíťaziť, veď v posledných zápasoch nič iné ako víťazstvá nepoznali. Už v prvých piatich minútach mali tri čisté gólové šance, ktoré sa ani nedali nepremeniť. Keď ešte nato v 5. minúte domáci Sýkora nepremenil pokutový kop, začala sa domácim lepiť na kopačky smola. Od tejto chvíle viazla kombinácia, prihrávky a ťažko vydreté šance ostávali nepremenené. V druhom polčase v 46. minúte hostia z druhej strely na bránu otvorili skóre, keď domácemu brankárovi vypadla lopta z ruky. To bola posledná šanca hostí, ale aj to im stačilo na víťazstvo v tomto zápase. Ani záverečný tlak domácich nezmenil nič na tom, že body si odviezli Michalovce. Mladší dorast po tejto prehre klesol na 3. miesto za 38 bodov a aktívne skóre 41:13. V ďalšom kole Sp. Podhradie cestuje v nedeľu do Rožňavy.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.