Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Starostka Isinbajevová otvorila dedinu pre športovcov

Jelena Isinbajevová otvorila olympijskú dedinu. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 31. jan 2014 o 07:03

V Soči budú tri olympijské dediny, v piatok privítajú prvých slovenských športovcov.

SOČI. Majsterka sveta v skoku o žrdi Jelena Isinbajevová slávnostne otvorila olympijskú dedinu v Soči. Ruská atlétka je starostkou ubytovacích kapacít v prímorskej olympijskej dedine. Isinbajevová chce, aby sa jej športoví kolegovia cítili v Rusku ako doma.

"Urobíme všetko, aby sa vám v Rusku páčilo a zažili ste ruskú pohostinnosť," povedala Isinbajevová. V prímorskej olympijskej dedine prichýlia 2000 športovcov a členov ich sprievodu. Isinbajevová do Soči pricestovala vo štvrtok a hneď sa tým pochválila na svojom profile na Instagrame.

V dejisku ZOH sa chce stretnúť s vedeniami všetkých výprav a členmi Medzinárodného olympijského výboru a zároveň chce riešiť všetky problémy s ubytovaním športovcov. "Je pre mňa cťou, že ma vybrali do tejto funkcie," dodala Isinbajevová.

Na ZOH v Soči budú mať účastníci k dispozícii aj ďalšie dve dediny v oblasti Červenej Poľany, ktorá je vzdialená od pobrežia Čierneho mora približne 50 km. Ich starostkou bude Svetlana Žurovová. Športovci majú v dedinách k dispozícii aj fitnescentrum, kino, knižnicu či koncertnú sálu.

V piatok sa v olympijských dedinách v Soči ubytujú prví slovenskí športovci.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.