Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Starosta Los Angeles pri oslavách prestrelil. Vulgárne zahrešil

Starosta sa nechal uniesť oslavami. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 17. jún 2014 o 09:04

V politike sú dve pravidlá. Nikdy sa nenechaj odfotografovať s alkoholickým nápojom v ruke a nikdy nenadávaj. Dnešok je však skur... veľký deň, vravel starosta Los Angeles.

LOS ANGELES. Starosta amerického mesta Los Angeles Eric Garcetti to pri pondelkových oficiálnych oslavách zisku prestížneho Stanleyho pohára hokejistami LA Kings poriadne prehnal, keď sa v príhovore pred tisíckami fanúšikov nechal uniesť a použil vulgarizmus. Garcetti pred hráčmi, vedením Kings a približne 19-tisíc fanúšikmi, ktorí sa zhromaždili pri hale Staples Center, do televíznych kamier uviedol:

"V politike sú dve pravidlá. Nikdy sa nenechaj odfotografovať s alkoholickým nápojom v ruke a nikdy nenadávaj. Dnešok je však skurvene veľký deň." Tm z Los Angeles získal v piatok cennú hokejovú trofej druhýkrát za posledné tri sezóny.

Slová starostu dav vyburcovali a Garcettiho odmenili potleskom postojačky. Na situáciu pohotovo zareagoval prezident LA Kings pre obchodné operácie Luc Robitaille a zažartoval: "Poprosil by som našich hráčov, aby nenadávali." Videozáznam z prešľapu starostu Los Angeles za niekoľko minút obletel celé Spojené štáty americké.

Jedným z prvých kritikov Garcettiho slov bol expert na politickú komunikáciu Thomas Hollihan z Juhokalifornskej univerzity. "Toto skutočne povedal? Od zvoleného politika majú ľudia vyššie očakávania, či už ide o rétoriku alebo celkové správanie. Musí si uvedomiť, že jeho slová nepočujú iba hokejoví fanúšikovia, ale dostanú sa aj k starším paniam v zabudnutom údolí," uviedol Hollihan.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.