Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Starí páni si opäť trúfli na NHL

Jaromír Jágr strelil proti Torontu prvé dva góly v sezóne. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|25. okt 2011 o 16:09

Jaromír Jágr bojuje s Teemu Selännem o najlepšieho európskeho strelca v histórii NHL.

BRATISLAVA. Jeden bude mať vo februári štyridsať, druhý má už štyridsaťjeden. Jaromír Jágr aj Teemu Selänne stále patria aj vo veteránskom veku medzi najlepších hokejistov sveta.

Jágr sa po troch rokoch vrátil v plnej sile do NHL, keď obliekol dres ambicióznej Philadelphie.

Na kritiku reagoval gólmi

Český krídelník patril v úvodných zápasoch k lídrom Flyers, potom prišiel menší útlm a Jágr musel čeliť kritike. Odpovedal svojsky, Torontu strelil dva góly, na jeden prihral a stal sa hviezdou zápasu. „Už bolo načase, zmenil som všetko, korčule, rukavice a konečne to prišlo,“ usmieval sa pred americkými médiami. Boli to preňho prvé góly v sezóne, celkovo má na konte sedem bodov v ôsmich zápasoch.

Spokojnosť rodáka z Kladna potvrdila aj jeho reakcia po skórovaní, keď sa vrátil ku starému zvyku a na oslavu zasalutoval. „Myslel som si, že by to bola opäť pekná oslava,“ dodal pre philly.com.

Jágr bojuje so Selännem na diaľku o titul najlepšieho európskeho strelca v histórii NHL.

selanne_res.jpg

Skvelý aj po štyridsiatke

Skvelý Fín očaril zámorie podobne ako najlepší český útočník dávno, ale to, čo dokázal v minulom ročníku, sa vidí málokedy.

Ako štyridsaťročný nazbieral 80 bodov v 73 zápasoch a zmestil sa do desiatky bodovania. Po sezóne dlho váhal, či neskončí kariéru, nakoniec ho však vedenie Ducks prehovorilo na ďalší rok. „Viete, chlapci, dlho som nad tým premýšľal, ale skrátka nemôžem ešte prestať hrať,“ povedal Selänne novinárom po ohlásení návratu.

Fínsky strelec sa zatiaľ rozbieha pomalšie, ale už stihol streliť dva góly. V stredu bol stav súboja o najlepšieho európskeho strelca ligy Jágr 648, Selänne 639.

Líder druhého útoku Anaheimu odohral zatiaľ najlepší zápas v sezóne minulý týždeň proti San Jose, keď strelil dva góly.

Skvelý Fín udivuje odborníkov najmä pripravenosťou, korčuliarskou technikou sa dokáže vyrovnať najlepším aj po štyridsiatke a jeho strela švihom naďalej patrí medzi skvosty NHL.

Obaja sa pred sezónou zhodli, že sú už dosť starí na naháňanie rekordov, radi by však ešte zdvihli Stanleyho pohár, ktorý Jágr získal dvakrát a Selänne raz.

Jágrov prvý gól v sezóne

Selänneho prvý gól v sezóne

Súvisiace články