Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Stará Ľubovňa skončila v premiére bez bodu

Doma podľahli nováčikovi. Stará Ľubovňa fanúšikov nepotešila. (Autor: Peter Rindoš)
Sportnet|Publikované 6. aug 2013 o 00:00

Štart do sezóny futbalistom Starej Ľubovne opäť nevyšiel.STARÁ ĽUBOVŇA. Zatiaľ čo v minulej sezóne sa o ich domácej prehre v úvodnom kole rozhodlo až od zeleného stola, teraz to už bolo priamo na ihrisku.

V prvom kole nového ročníka V. ligy Sever nestačili na nováčika z Radvane nad Laborcom, ktorému podľahli po výsledku 1:2 (0:0).

Po bezgólovom prvom dejstve padli všetky tri góly až v tom druhom. Na smútok väčšiny prítomných dva z nich do siete domáceho brankára Bičuša, Krajňák už v poslednej minúte len skorigoval prehru na konečných 1:2.

„Bol to vyrovnaný zápas, súper v ňom dobre bránil. My sme síce mali viac loptu vo svojej moci, nebolo nám to však nič platné. Doplatili sme na chyby, ktoré hostia dokázali potrestať,“ zhodnotil priebeh zápasu Peter Karaš, technický vedúci družstva.

Po zápase zavládol v domácom tábore smútok, štart do sezóny si pod Ľubovnianskym hradom predstavovali rozhodne inak.

„Do zápasu sme vstupovali s jednoznačným cieľom zvíťaziť, hrali sme proti nováčikovi, preto sme si ani nič iné za cieľ klásť nemohli. Žiaľ, nevyšlo to,“ dodal.

Príčinu prehry videl Karaš aj v tréningovom deficite niektorých hráčov počas predsezónnej prípravy. Navyše, tresty a zranenia spôsobili, že tréner Drobňák mal k dispozícii len štrnásťčlenný káder.

„Z minulosezónneho kádra nám odišli dvaja hráči – Mariančík do Plavnice a Štefaňák za školskými povinnosťami. Naopak, do tímu pribudli hráči z dorastu,“ vrátil sa ešte k predsezónnym odchodom a príchodom. Z jeho konštatovania je zrejmé, že už beztak mladý káder sa ešte viac omladil.

V týždni chcú štyri body

Súťaž pokračuje rýchlym tempom, v tomto týždni sú na programe až dve kolá, hráči MFK sa v stredu predstavia na pôde Kežmarku a v sobotu hostia Pakostov.

„Samozrejme, radi by sme v týchto zápasoch už predovšetkým aj bodovali,“ zastrájal sa. K dispozícii už by mali byť aj ďalší hráči – Selepovi vyprší kartový trest, do kádra sa vracia taktiež Demčák. „Sľubujeme si od nich najmä zlepšenie našej ofenzívy,“ povedal.

A aké je Karašove želanie na tento dvojzápas? S čím by bol spokojný? „Štyri body sú to, čo minimálne chceme,“ vyletelo z neho bezprostredne.

Stará Ľubovňa – Radvaň n. Laborcom 1:2 (0:0), gól za domácich: Krajňák (11 m), rozhodovali: Hudák - Čonka, Jurášek, 100 divákov.

Súvisiace články