Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Stano Karnaj sa chytil strelecky

Karnaj a spol. Oslava z humenského gólu. (Autor: Marián Škuba)
Sportnet|Publikované 2. máj 2012 o 22:00

Útočník 1. HFC Humenné sa vie dostať do šancí, v jarnej odvete zatiaľ štyrikrát skóroval.HUMENNÉ. V šlágri kola majstrovstiev regiónu Východ (Humenné - Svit 3:1) ukázali futbalisti 1. HFC Humenné svoju ofenzívnu zbraň aj v rýchlosti a kolmých prihrávkach, z čoho tiež vznikali šance.

Najviac ich mal Stanislav Karnaj, až v šiestich prípadoch jeho koncovka smrdela gólom, z čoho dvakrát lopta skončila v súperovej sieti.

Góly si rozvrhol do oboch polčasov. V 39. minúte účet stretnutia otvoril a v 84. minúte potvrdil, že tri body ostanú pod Vihorlatom.

„Pri prvom góle ma uličkou vysunul 'Hrešo' (pozn.: Hreško), to som už po dvoch šanciach predtým musel premeniť, pri mojom druhom góle mi krásne ponúkol brejk 'Piki' (pozn.: Jurov), aj keď som loptu netrafil ideálne, skončila v sieti,“ vrátil sa ku gólovým momentom Stanislav Karnaj.

Rýchlostná prevaha

Humenský útočník v stretnutí hýril aktivitou, pohybom si stále pýtal loptu, často sa dostával do „mlyna“ s obrancami súpera.

„Ťažil som z toho, že obrana súpera bola pomalšia, pri dobrej prihrávke som mal v bežeckých súbojoch rýchlostne navrch, dalo sa ju zdolať. Súper hral síce dobre kombinačne, v útoku bol však bezzubý, v defenzíve taký ťarbavý, nie celkom na nás dostupovali, takže lepší vyhral,“ konštatoval 20-ročný humenský odchovanec.

Dva góly proti Haniske (4:1), naostatok tiež dvakrát gólová radosť doma proti Svitu (3:1). Taká je zatiaľ jarná bilancia útočníka 1. HFC Humenné.

„Góly sú výsledkom spolupráce celého mužstva. Som rád, že sa mi celkom darí, ale šancí som mal oveľa viac, takže určite to mohlo byť ešte lepšie,“ dodal Stanislav Karnaj.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.