Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Stanleyho pohár ukončil svoju púť u D. Andreychuka

SITA|29. júl 2004 o 13:15

HAMILTON 29. júla (SITA) - Kapitán tímu NHL Tampa Bay 41-ročný útočník Dave Andreychuk priviezol do rodného Hamiltonu Stanleyho pohár, čím sa skončila cesta prestížnej trofeje, ktorú mali počas uplynulých ...

HAMILTON 29. júla (SITA) - Kapitán tímu NHL Tampa Bay 41-ročný útočník Dave Andreychuk priviezol do rodného Hamiltonu Stanleyho pohár, čím sa skončila cesta prestížnej trofeje, ktorú mali počas uplynulých týždňov k dispozícii všetci hráči a predstavitelia úradujúceho víťaza NHL. Najlepší hráč play off Brad Richards jedol z pohára počas osláv homáre, Slovák Martin Cibák v ňom podával na salaši pri Liptovskom Mikuláši bryndzové halušky a skaut klubu Larry Bernard si z neho so svojimi deťmi pochutnával na zmrzline. Cesta trofeje sa začala 20. júna a ako prvý ju mal k dispozícii na celý deň zakladateľ tímu Phil Esposito. Stanley Cup navštívil počas svoje cesty bary nielen v USA, ale aj v Európe a nevyhol sa ani známej Stodolnej ulici v Ostrave. Stanleyho pohár priniesol šťastie aj basketbalistom Detroitu, ktorí vyhrali NBA. Majiteľ hokejistov Lightning a basketbalistov Pistons 81-ročný Bill Davidson totiž priniesol víťaznú trofej do haly pred finálovými zápasmi s L: A. Lakers.

Cestu po Európe začal pohár so svojimi strážcami u Nikolaja Chabibulina v bieloruskom Minsku. Odtiaľ putoval do ukrajinského Kyjeva, ruského Archangeľska, Českých Budějovíc, Ostravy, Liptovského Mikuláša a svoju púť po starom kontinente ukončil vo Švédsku u Fredricka Modina.

Súvisiace články