Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Stanleyho pohár príde na Slovensko 11. júla

Marián Gáborík sa dočkal. Prvá seniorská trofej je pre neho tá najväčšia, akú môže hokejista získať. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 25. jún 2014 o 11:59

Gáborík sa stal deviatym slovenským hokejistom, ktorý zdvihol nad hlavu Stanleyho pohár. Trofej mu privezú o dva týždne.

TRENČÍN. Slávny Stanleyho pohár za víťazstvo v play-off zámorskej hokejovej NHL zavíta po roku opäť na Slovensko už v prvej polovici júla.

Na základe upresnenia vedenia klubu Los Angeles Kings bude slávna trofej v Trenčíne vďaka Mariánovi Gáboríkovi v piatok 11. júla. Všetky ďalšie podrobnosti osláv i program oznámia organizátori podľa hráčskeho zástupcu Petra Neveriša v najbližších dňoch.

Gáborík sa stal po Stanovi Mikitovi, Jiřím Bicekovi, Martinovi Cibákovi, Tomášovi Kopeckom, Miroslavovi Šatanovi, Mariánovi Hossovi, Zdenovi Chárovi a Michalovi Handzušovi deviatym slovenským hokejistom, ktorý zdvihol nad hlavu Stanleyho pohár.

Slávna hokejová trofej jeho zásluhou zavíta do Trenčína piatykrát a druhý rok po sebe. Gáborík sa dočkal Stanleyho pohára po dlhých sezónach pôsobenia v NHL, do ktorej vstúpil v roku 2000.

Vo finále si zahral prvýkrát v kariére a hneď bol úspešný zásluhou triumfu Los Angeles Kings nad New Yorkom Rangers 4:1 na zápasy.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.