Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Stanleyho pohár na Spiš nepríde, ale víťaz ligy pôjde za ním

Víťazi Stanleyho pohára. Na začiatku sezóny Marián Hossa s Michalom Handzušom otvárali v Spišskej Novej Vsi nové ihrisku, na konci sezóny získali najprestížnejšiu trofej. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 25. jún 2013 o 22:00

Z víťazstva Chicaga Blackhawks sa veľmi potešili žiaci ZŠ Komenského v Spišskej Novej Vsi.

Pred desiatimi mesiacmi im dvojica Hossa – Handzuš otvárala nové ihrisko.

SP. NOVÁ VES. Inštitút hokejových štúdií slávnostne otvoril 13. septembra 2012 v Spišskej Novej Vsi nový hokejový štadión, ktorý slúži deťom základných a stredných škôl pre účely Školskej hokejbalovej a hokejovej ligy.

Areál ZŠ na Komenského ulici pri tejto príležitosti navštívili aj hokejové hviezdy svetového formátu Marián Hossa a Michal Handzuš.

Víťaz do Trenčína

Tieto dve veľké hokejové mená sa stali aj tvárami novovzniknutej Školskej hokejbalovej a hokejovej ligy. Práve dnes v Spišských Vlachoch sa koná finále tejto súťaže. A na víťaza čaká veľké prekvapenie.

„Otázka, či Hossa s Handzušom neprídu na Spiš znova a so Stanleyho pohárom, je bezpredmetná, lebo môžu s ním navštíviť len rodné mesto. V stredu je finále Školskej hokejbalovej a hokejovej ligy v Spišských Vlachoch. Víťaz z nášho regiónu bude hrať predzápas v Trenčíne v Hoss Sport centre, ktoré by mali byť aj oslavami príchodu Stanleyho pohára do tohto mesta,“ uviedol Peter Žifčák z Inštitútu hokejových štúdií, ktorý je aj organizátorom Školskej hokejbalovej a hokejovej ligy.
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.