Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Stanleyho pohár je v Európe, najskôr príde do Banskej Bystrice

Kapitán Chicaga Jonathan Toews so Stanley Cupom. (Autor: SITA/AP)
SITA|6. aug 2013 o 14:13

Hráči Chicaga ho vzali na rôzne miesta, bol na štadiónoch, koncertoch, vojenskej základni, v nemocniciach, školách, obchodných centrách, múzeu či kostole.

PRAHA. Hokejový Stanleyho pohár už je v Európe, ešte pred Slovenskom navštívi so strážcami stredné Čechy. K dispozícii ho na jeden deň majú víťazi z Chicaga Blackhawks. Najskôr ho v Kladne a okolí bude mať jeden deň k dispozícii Michael Frolík, potom od stredajšieho podvečera Michal Rozsíval vo Vlašimi.

Vo štvrtok hokejový pohár dorazí do Banskej Bystrice k Michalovi Handzušovi a v sobotu do Trenčína k Mariánovi Hossovi.

Stanleyho pohár priviezli v utorok o 11.00 h do Prahy. Na letisku si ho prevzal s menším meškaním, ktoré zapríčinil tréning, Michael Frolík. Aj keď ho na letisku nechcel vybaľovať z debny, na žiadosť malých fínskych hokejistov ho vytiahol a zdvihol nad hlavu.

Frolík už medzičasom nie je hráčom Chicaga, keďže ho vymenili do Winnipegu. Deň so Stanleyho pohárom je preňho rozlúčkou s klubom.

Stanleyho pohár už má za sebou časť zámorského letného turné. Hráči Chicaga ho vzali na rôzne miesta, bol na štadiónoch, koncertoch, vojenskej základni, v nemocniciach, školách, obchodných centrách, múzeu či kostole.

Kapitán Blackhawks Jonathan Toews nechal povoziť trofej na motorovom člne po jazere, on sám išiel za ním na wakeboarde.

Súvisiace články