Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Stanley Cup príde v lete

Sportnet|16. jún 2004 o 00:00

"Stanley Cup príde na Slovensko a do Liptovského Mikuláša medzi 15. júlom a 15. augustom tohto roku. Tak sme sa dohodli s českým spoluhráčom Pavlom Kubinom," oznámil po včerajšom príchode do rodnej krajiny útočník tímu NHL Tampa Bay Martin Cibák. Mužstvo

z Floridy prvý raz v histórii vybojovalo prestížnu hokejovú trofej, v lete si ju budú užívať hráči v siedmich štátoch - v mužstve hrali štrnásti Kanaďania, dvaja Rusi, dvaja Česi, dvaja Američania, po jednom Ukrajincovi, Švédovi a náš Martin Cibák. Cibák je druhým slovenským hokejistom, čo privezie Stanleyho pohár pod Tatry. Vlani ho našim hokejovým fanúšikom v Košiciach ukázal útočník Jiří Bicek z New Jersey Devils. Prvým rodákom zo Slovenska, ktorý držal nad hlavou veľký strieborný pohár, bol Stan Mikita s mužstvom Chicago Black Hawks v roku 1961.

Tampa získala prvenstvo v napínavej sedemzápasovej finálovej sérii s mužstvom Calgary Flames, oslavy v slnečnej Tampe boli podľa Cibáka extrémne. Trvali tri dni. Martinovi sa skončila zmluva s Tampou. "Mám dobrú východiskovú pozíciu, rátam už s jednocestnou zmluvou. Ak sa pre štrajk nebude hrať, s istotou nepôjdem do farmárskych mužstiev v zámorí, ale budem skôr hrať v Európe," uviedol Cibák adodal, "Slovensko má v NHL veľa dobrých hokejistov, a tak Stanley Cup by mohol zavítať k nám už pravidelne." (on)

Súvisiace články