Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Stanley Cup príde aj na Slovensko

Sportnet|9. jún 2004 o 00:00

Vlani premiérovo priniesol na Slovensko slávnu hokejovú trofej Stanley Cup útočník New Jersey Devils Jiří Bicek z Košíc a tohto roku k nám doputuje veľký strieborný pohár zásluhou Liptáka Martina Cibáka. Jeho tím Tampa Bay Lightning vyhral v pondelok ...

Vlani premiérovo priniesol na Slovensko slávnu hokejovú trofej Stanley Cup útočník New Jersey Devils Jiří Bicek z Košíc a tohto roku k nám doputuje veľký strieborný pohár zásluhou Liptáka Martina Cibáka. Jeho tím Tampa Bay Lightning vyhral v pondelok v noci rozhodujúci siedmy zápas finálovej série s Calgary Flames 2:1, celkove 4:3 na zápasy. Prvým rodákom zo Slovenska, čo zdvihol trofej nad hlavu, bol v roku 1961 so spoluhráčmi z Chicaga Black Hawks Stan Mikita, v tom čase však už bol kanadským občanom.

"Pohár bol veru dosť ťažký. Pri jeho poťažkaní majú prednosť starší a skúsenejší hráči. Každý z nás žičil nášmu kapitánovi Andreychukovi, aby sa v štyridsiatke dočkal tejto chvíle, bola to pre nás extra motivácia. Andreychuk mal právo na puk po zápase," povedal pre SME 24-ročný Cibák. Búrlivé oslavy nastali v šatni, ale Cibák si z víťaznej cigary nepotiahol. "Som zarytý nefajčiar, dodržal som zásadu." Víťazný tím sa v noci stretol na párty v dome kapitána a oslavy v meste na Floride pokračujú.

V septembri vyprší kolektívna zmluva medzi vedením NHL a hráčskou asociáciou, dohoda o nových finančných podmienkach je v nedohľadne a dnes nikto netuší, či sa v októbri nový ročník NHL 2004/05 vôbec začne. (on)

Súvisiace články