Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Stanley Claus bude na Vianoce nadeľovať

Sportnet|23. dec 2003 o 00:00

Blížia sa vianočné sviatky a v NHL tak ako každý rok píšu hráči Stanley Clausovi, čo im má priniesť pod stromček, aby sa im druhá polovica súťaže vydarila. Vianočné želania niektorých z nich zverejnil americký magazín Sports Illustrated.

Marián Gáborík si želá starú streleckú formu. Úspechy ako z úvodu minulej sezóny. Teraz má slovenský kanonier tri góly a päť prihrávok z 22 zápasov. Je to jednoducho mizerné. V uplynulom ročníku mal prvú polovicu výbornú, druhú horšiu. Tento rok to možno bude obrátene.

Ladislav Nagy si zaslúži viac rešpektu. Útočník Phoenixu dosahuje priemerne viac ako jeden bod na zápas a je lídrom svojho mužstva. Súperi ho však stále berú ako priemerného hráča z druhého útoku.

Pavol Demitra - by mal dostať viac uznania. Kreatívny a rýchly forvard veľmi stabilne zbiera body v každom zápase od roku 1997. Stále je však v tieni svojho okolia. Demitra si zaslúži vyšší kredit. Vedia to hráči, vedia to tréneri a dokonca aj arbitrážny súd ho zaradil medzi najlepších. Kedy však začnú akceptovať hráča aj zámorské médiá a fanúšikovia?

Peter Forsberg - pevné zdravie. Po 19 bodoch v 11 zápasoch to ešte v úvode novembra vyzeralo na ďalšiu fantastickú sezónu. Švéd má však dlhotrvajúce problémy so slabinami. Pri návrate by mal Forsberg zabodovať rovnako prudko, ako to urobil v minulej sezóne.

Národná hokejová liga si želá novú kolektívnu zmluvu (CBA). Bez nej nás čaká o rok veľmi dlhá a nudná zima. (sb)

Súvisiace články