Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Stankovič: Organizovať akciu týchto rozmerov je šialenstvo

Norbert Gombos v Košiciach. Zo Slovákov to dotiahol najďalej. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 14. jún 2014 o 00:00

Na 12. ročníku tenisového turnaja ATP Challenger Tour Košice Open boli v piatok na programe semifinálové duely.

Turnaj s dotáciou 35–tisíc eur, ktorý sa koná v areáli Anička na Kostolianskej ceste v Košiciach, v sobotu vyvrcholí finálovými stretnutiami. Záverečná dvojhra sa na košickej antuke začne o 14. hodine, po nej je na programe finále v štvorhre.

KOŠICE. V sobotu krátko popoludní je na programe finále tenisového challengeru Košice Open. O štrnástej hodine sa uskutoční záverečný zápas v dvojhre a potom nasleduje aj finále štvorhry.

Technický riaditeľ turnaja Branislav Stankovič je rád, že diváci v Košiciach môžu už dvanásty rok sledovať zaujímavé zápasy.

„Tento turnaj má takú rodinnú atmosféru, ľudia mi tu veľmi pomáhajú. Vždy sa preto na Košice teším. Takéto podujatie má svoj význam pre mladých hráčov, aj skúsenejších a pochopiteľne aj pre divákov. Veď kvôli nim sme stále tu. Na druhej strane organizovať dnes akciu týchto rozmerov je šialenstvo, zvlášť, ak sa zamyslím nad finančnou situáciou a podporou partnerov. Nie je v mojich rukách to, či toto podujatie tu bude aj v budúcnosti. Som pripravený stále pomôcť, ale v podmienkach, v akých sme teraz, tú tradíciu ďalej udržať nevieme. Pritom tu máme skvelých tenistov, Frank Dancevic je šesťdesiaty hráč na svete. Lucas Pouille z Francúzska, toho môžeme v najbližšom čase očakávať v úplne inej kubatúre. Vysoko sa dostal náš Norbert Gombos. Diváci mohli sledovať v akcii výborného Bielorusa Vladimira Ignatika. Hoci máme konkurenciu ďalších piatich challengerov, obsadením patríme stále medzi špičku,“ podotkol B. Stankovič.

Z našich najďalej Gombos

Organizátori si rok čo rok v Košiciach želajú, aby sa do záverečných bojov dostali aj slovenskí hráči. Už vo štvrťfinále však bol v hre jediný domáci zástupca Norbert Gombos.

„Teší nás, ak sa náš tenista dostane do semifinále, finále, či vyhrá turnaj. Ale konkurencia je veľká. Prišiel by tu aj Martin Kližan, lenže dotácia tohto turnaja je tak nízka, že vzhľadom na jeho rebríčkové postavenie tu štartovať nemôže. Lacko má rád tenisové povrchy a ostatných sme tu už mali. Miloš Mečíř mladší si tento rok vybral trávu a som rád, že sa mu darí.“

V sobotu o 14. hodine sa na Aničke začne finálová partia v dvojhre. Po nej nasleduje štvorhra.

Počasie tento rok usporiadateľom život nekomplikovalo a technický riaditeľ turnaja Branislav Stankovič si želá, aby to do soboty večera vydržalo.

„Verím, že aj záver turnaja bude tak hladký. Pri tomto ročníku sme kvôli dažďu zápasy nemuseli nahusťovať a prekladať. Prišla len jedna letná búrka, hoci tá ničila v Košiciach stromy, ale my sme ju prežili bez ujmy.“

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články