Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Stanislav Kall ostáva vo švédskom Asplövene

V drese Asplövenu. Stanislav Kall bol v uplynulej sezóne mimoriadne produktívny. (Autor: Archív)
Sportnet|Publikované 4. jún 2009 o 22:00

Košický odchovanec Stanislav Kall má za sebou sezónu strávenú vo Švédsku. Hokejový obranca sa po čase vrátil do Asplövenu, kde už v minulosti pôsobil.

Niekdajší hráč Košíc a Kežmarku patril medzi mimoriadne produktívnych obrancov v prvej švédskej divízii, veď v 44 zápasoch nazbieral úctyhodných 52 kanadských bodov.

KOŠICE. Po tom, ako v sezóne 2007/2008 skončil predčasne v Kežmarku, namieril si to tam, kde to už pozná. Asplöven HC zase siahol po bekovi, ktorého mal otestovaného zo štvorročného účinkovania. Obranca Stanislav Kall sa do Košíc vracal zo severu v novembri 2006.

Maximálne vyťažený

"V tejto sezóne sme to dotiahli do play-off, ale nepostúpili. V druhej lige hrá v šiestich skupinách až 55 tímov. V play-off sa potom podarilo postúpiť Orebru. My sme mali smolu už len v tom, že do play-off sme vstupovali s piatimi zranenými hráčmi. A ďalší dvaja dostali dištanc. Američan za bitku, keďže zhodil rukavice a ďalší spoluhráč za narazenie na mantinel. A tak nás ostalo len štrnásť. Bol som maximálne vyťažovaný. Na ľade trávil počas zápasu 30 minút. Ak nerátam dvoch juniorov, tak nás bolo len šesť obrancov. A to ešte Fín odišiel v decembri do Anglicka. Takže tréner nás točil piatich. Pri presilovkách som z ľadu ani dole nechodil. Aj vďaka nim som bodoval," povedal 31-ročný zadák, ktorý mal priemer viac ako bod na zápas a v play-off bol autorom piatich presných zásahov a dvoch asistencií.

Ťažké zimy

Asplöven sa nachádza na severe Švédska. Najmä zimy sú tam špecifické. No Stano si už zvykol. "Je pravda, že zimy sú ťažké. Ale ľudia sa už prispôsobili. Žijú si takým pomalším tempom, slnko skrátka chýba. Zase v lete si slnečného svitu užijete dosť, slnko zapadne za obzor tak na tri - štyri hodiny. Koncom júla som vo Švédsku, tak si to vychutnám," vraví.

Radšej Švédsko ako Poľsko

Po tom, ako skončil v Kežmarku, zvažoval aj inú ako švédsku cestu. Mal ísť na sever, ale len do susedného Poľska. "No hokej v krajine Troch koruniek je predsa len na vyššej úrovni. Manažéra klubu poznám roky, stále ma volal, nech sa vrátim. Tak som pred Poľskom uprednostnil klub, v ktorom som strávil kus kariéry."

Ešte má kontrakt

Kde strávi ďalšiu sezónu? V starom známom prostredí. Hoci nebránil by sa zmene. "Vlani som však podpísal dvojročný kontrakt, takže odísť len tak nemôžem. Bolo by kam. Ponúk sa naskytlo po sezóne viac. Mohol by som si vyberať. Aj ísť do klubu, ktorý je ekonomicky silnejší, kde je viac peňazí. Predsa len, hokej ma živí. Asi by som ostal vo Švédsku, no niekde južnejšie. Asplöven je jediné mužstvo zo severu, ktoré bolo v play-off, kluby ktoré sú na mape od polovice Švédska vyššie, už v apríli hokej nehrali."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.