Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Stanislav Baran šliapol vraj niekomu v kabíne na "kurie oko" a ten mu potom šliapol "na krk"...

Sportnet|Publikované 24. sep 2002 o 22:00

Prešov - Bezprostredne po tom, čo v pondelok druholigový FC Tatran Prešov netrénoval, ale schôdzoval, a po tom, čo nám prezident klubu Stanislav

Grega oficiálne oznámil svoje rozhodnutie odvolať z postu hlavného trénera Stanislava Barana (na fotografii), po chvíli sme sa dostali i k mužovi, ktorého hlavu si žiadali údajne predovšetkým samotní jeho dovtedajší zverenci. Po hodine a pol, čo verdikt uzrel svetlo sveta, mužstvo pred včerajším pohárovým stretnutí s Trenčínom zľahka trénovalo. Pod taktovkou kapitána Sergeja Zajceva, lebo nasledovník Vladimíra Gombára a Stanislava Barana, Ján Molka, v tom čase na štadióne Tatrana nebol.

"Šok to úprimne povediac pre mňa zase až taký veľký nebol," tvrdil nám po troch druholigových kolách odvolaný tréner zeleno - bielych. "Nakoniec vidíte, kto prevzal tréningovú štafetu a kto vlastne inicioval moje odvolanie. Šokovaný som skôr bol už pred nedeľňajším tréningom po návrate zo Senice. Hráči debatovali s prezidentom klubu. Viac menej som čosi už tušil."

Vás k tejto debate nik neprizval?

"Nie. A práve preto som si chcel s hráčmi niektoré veci vydiskutovať. Hlavne preto, lebo čo mi neskôr tlmočil prezident Grega, mnohé tvrdenia sa ma dotkli. Boli podané skreslene. Mal som pocit, že S. Grega bol rozhodnutý ma odvolať už po nedeľňajšom rozhovore s hráčmi druholigového tímu. Dnes (rozumej v pondelok popoludní) to už len v kabíne prezentoval."

Predsa len stále nevravíte o podstate, ktorá spôsobila váš pád. Výsledky za tým asi nebudú. V Dubovej Tatran pod vašim vedením vyhral, doma remizoval so silnými Topoľčanmi a prehral v Senici. Takže predsa len rozhodlo opätovné neakceptovanie trénera hráčskou kabínou?

"Osobne mám čisté svedomie. Dostal som šancu a snažil sa robiť ako najlepšie viem. Odovzdať mužstvu čo vo mne. Keď to ale nešlo, prosím. Ak niekomu vadilo, že som bol tri dni pri reprezentácii, že sa tým pádom nedostatočne venujem mužstvu, tento argument akceptujem. Ako hlavný tréner som chcel mať v kabíne hlavné slovo, čo sa mi však presadiť za ten krátky čas nedarilo. Sklamaný som i z toho, že prezident pred týždňom ma potľapkával po ramene a hovoril, koľko ľudí mi "fandí", že zaregistrovali náznaky herného zlepšenia a zrazu o pár dní toto... Podľa mňa môj pád spôsobil

svojim spôsobom diktát starších hráčov. Nuž a ja som tréner, ktorý síce nemá druholigové skúsenosti. Ak som však chcel v kabíne vládnuť, musel som mať v nej i hlavné slovo, ako som už naznačil. Žiaľ, dosiahnuť toto sa mi nedarilo. Snažil som sa spraviť v tom smere nápravu. Aby profesionálny futbal a profesionálny prístup k nemunebol len formálne "pod podkrievkou". Bohužiaľ, na takejto ceste som musel niekomu v kabíne šliapnuť "na kurie oko". Nakoniec, obrazne povedané, ono šliaplo na môj krk."

Váš predchodca Vladimír Gombár vydržal v zložitých prešovských futbalových pomeroch šesť druholigových kôl, vy tri. Ste teraz presvedčený, že v oboch prípadoch odvolanie hlavných trénerov malo spoločného menovateľa?

"Teraz sa nazdávam, že áno. Osobne i ja tvrdím, že súčasný káder Tatrana Prešov nemá na prvú ligu, ale rozhodne má na to, aby hral v druhej lige dôstojnejšiu rolu. Za éry V. Gombára mužstvo zo seba nevydalo všetko čo v ňom tkvelo a to isté pokračovalo za môjho pôsobenia. Niektorí hráči trénerov asi nechápu. Že totiž profesionálny futbal nie je o rozprávaní, ale hlavne o profesionálnom konaní..."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.