Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Stane sa Peter Murinčák michalovskou posilou?

Sportnet|Publikované 8. dec 2006 o 23:00

Brekov - Treťoligový nováčik spod Brekovského hradu patrí po jeseni k príjemným prekvapeniam súťaže. Tretie miesto za rezervou Tatrana Prešov a

Sabinovom inak ani nazvať nemožno. Kormidelník Emil Sudimák poskladal v uplynulých mesiacoch káder, ktorého sila bola tak v skúsenosti harcovníkov, ako aj dravosti mladíkov. Do prvej skupiny sa radí aj Peter Murinčák, ktorý sa pred rokom 18-timi gólmi výrazne podieľal na brekovskom postupe a v práve ukončenej jeseni je spolu s Gažim najlepším strelcom Spartaka, aj keď "iba" so štyrmi gólmi. "Tretia liga je samozrejme kvalitnejšia, ako súťaž pred rokom. Pôsobí v nej viacero skúsenejších hráčov, obrany sú kompaktnejšie a po tom, čo sa mi strelecky darilo, si na mňa dávajú aj väčší pozor. Šancí som však mal omnoho viac ako iba na štyri góly, no neraz mi chýbal iba povestný kúsok šťastia," konštatoval Peter Murinčák. Uplynulé dni vo futbalovom dianí na Zemplíne však naznačili, že jarné pôsobenie by sa už nemuselo v prípade tohto odchovanca humenského futbalu, ktorý svojho času skúsil aj kvalitu českej najvyššej ligy v Opave, spájať s brekovským dresom. Michalovský tréner Jozef Škrlík intenzívne zháňa posily do prvoligového košiara a jednou z vyhliadnutých ovečiek bol aj Peter Murinčák. "Je pravdou, že tréner Škrlík prejavil záujem, aby som to v Michalovciach skúsil. Poznáme sa veľmi dobre, takže som sa zapojil v klube do predprípravy. Ba dokonca som odohral aj jeden polčas v Košiciach. Zástupcovia Michaloviec i Brekova sa už stretli na spoločnom rokovaní, predbežne sa dohodli na hosťovaní od januára do konca sezóny a po mojej dohode s michalovskou stranou by nemalo nič stáť v ceste, aby som Michalovciam pomohol zachrániť prvú ligu. Definitívne rozhodnutie však padne až v januári," podotkol 33-ročný ľavý záložník, ktorý naposledy pôsobil vo vodách druhej najvyššej súťaže na Slovensku v jarnej časti sezóny 2003/2004 v Humennom.

Po anabáze v Kochanovciach a Brekove sa črtá MFK Zemplín Michalovce. "Sám som zvedavý, ak dôjde k dohode klubov, či prvú ligu zvládnem, zatiaľ sa cítim v pohode, káder je mi známy, s Rasťom Tomovčíkom som už hrával, poznám aj chlapcov z Trebišova. Trénera Škrlíka zo svojej strany hodnotiť nemusím, Laco Molnár sa javí v pohode, takže všetko je o.k...," dodal Peter Murinčák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.