Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Staňa: Ten najťažší krok je pred nami

Košice majú mečbal. Takto sa radoval brankár Košíc Rastislav Staňa po víťazstve v piatom zápase. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 19. apr 2014 o 00:00

Opäť bol oporou svojho mužstva. Brankár HC Košice Rastislav Staňa inkasoval vo štvrtok za 70 minút jediný gól.

A pri samostatných nájazdoch ho spomedzi hráčov Nitry dokázal prekonať iba Lelkeš. Aj vďaka tomu oceliari vyhrali 2:1 a dnes pod Zoborom môžu v prípade víťazstva získať zlato.

KOŠICE. Brankár Rastislav Staňa mal vo štvrtok v Steel Aréne svoj osobný fanklub. Muži mali na sebe tričká s písmenami jeho mena a číslom 31.

„Sú to moji kamaráti z Košíc. Niektorí som mnou hrávali hokej. Boli so mnou v Moskve minulý rok po sezóne. Mali sme trochu zábavu. Pripomenuli mi to a vyhecovali ma,“ s úsmevom prehodil R. Staňa.

Nemal veľa práce

V tejto extraligovej sezóne platí, že ak Košice dotiahnu zápas do predĺženia, tak to znamená víťazstvo. Vo finále takto vyhrali už tri razy. Vo štvrtok tiež vyhrali po samostatných nájazdoch.

„Keď chalani hrajú tak super, ako v tomto zápase, tak som im len držal palce. Fakt sme boli lepší. Bolo otázkou času, kedy dáme rozhodujúci gól. Bohužiaľ sme ho nedali, tak sme sa museli vytrápiť až do konca. Ale šťastena sa k nám priklonila, keďže sme boli lepší,“ skonštatoval brankár Rastislav Staňa, ktorý pri nájazdoch vychytal Kováčik, Chrenka aj Nádašdiho.

Prekonal ho iba Lelkeš. „Tam je to o momentálnej pohode hráča, brankára, o šťastí. Som rád, že som mohol pomôcť mužstvu, lebo počas zápasu som veľa práce nemal.“

Sústredia sa na sobotu

Košice sú už len krok od titulu. Dnes môžu sezónu ukončiť. Opravný pokus by prípadne mali v pondelok v Steel Aréne.

„Ten najťažší krok je pred nami. Ideme na horúcu pôdu Nitry. Sústredíme sa na sobotu,“ povedal brankár oceliarov, ktorý vie, že sobotňajšia výhra by všetkým priniesla sviatky v kruhu rodiny. A dvojnásobný otec by sa mohol venovať deťom a manželke.

„Manželka si ma užila až moc. Oproti Rusku ma teraz vidí až veľa. Nemôže sa sťažovať. Jasné, že v pondelok by som bol už rád s rodinou, ale uvidíme, ako to v sobotu dopadne. Bolo by pekné užiť si polievačku, lebo už sa ani nepamätám kedy som naposledy polieval, lebo som mal v tom čase hokejové povinnosti.“

Súvisiace články