Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Staňa slávi narodeniny vo Washingtone

Sportnet|10. jan 2004 o 00:00

Košický hokejový brankár RASTISLAV STAŇA slávi dnes svoje 24. narodeniny. Zastihli sme ho pred včerajším predpoludňajším rozkorčuľovaním v hale MCI Center, večer čakal jeho tím Washington Capitals zápas NHL s Carolina Hurricanes. Rasťo je v pozícii náhrad

níka pri prvom gólmanovi Olafovi Kölzigovi a v tejto sezóne odchytal dva zápasy.

Plánujete so spoluhráčmi z Washingtonu väčšiu oslavu? Aký darček si želáte?

„Najkrajší darček som už dostal - keď mi v závere minulého týždňa zavolali na farmu do Portlandu, že sa mám vrátiť do prvého mužstva. Budú to moje prvé narodeniny v hlavnom meste Spojených štátov a NHL. V predchádzajúcich troch rokoch som ich oslavoval vo farmárskych mužstvách v Richmonde a Portlande. Neplánujem žiadnu párty, so spoluhráčmi v tíme Capitals sa príliš nepoznám. Ak si niekto v kabíne všimne moje narodeniny, tak predpokladám, že príde k podaniu ruky, gratulácii a to bude všetko."

Washington vás poslal na farmu do Portlandu v polovici decembra po zmene trénera, keď funkciu hlavného kouča prevzal Glen Hanlon. Mohli ste vtedy tušiť, že do tímu Capitals sa vrátite tak rýchlo?

„Nemal som potuchy, ako dlho tam zostanem. Vraveli mi, aby som sa išiel rozchytať na farmu a ja som v Portlande chytal, ako som najlepšie vedel. Povzbudilo ma, že som predtým vo Washingtone dostal šancu a mal som tak veľkú motiváciu znova zaujať miesto pri Kölzigovi. V AHL sa darilo mne aj celému mužstvu."

Zaujali ste miesto druhého brankára po Kanaďanovi Maximovi Quelletovi. Ako spolu vychádzate, ste priatelia či skôr rivali? Stihli ste sa vo Washingtone pozdraviť?

„Nevideli sme sa. Ja som pricestoval v pondelok večer, Maxime už bol na ceste do Portlandu. Možno sme sa míňali niekde vo vzduchu. Vlani sme boli kolegovia na farme a náš vzťah by som označil za profesionálny. Taký kamarátsky vzťah ako mám s Janom Lašákom, môže byť iba v reprezentácii."

Ako sa za tri týždne zmenila atmosféra v tíme Capitals?

„Je uvoľnenejšia. Nový tréner Hanlon chce, aby mali hráči z hokeja radosť. Zatiaľ sa zmeny príliš neprejavili na výsledkoch, azda to ešte príde."

Proti Phoenixu v stredu večer vyšlo vaše mužstvo strelecky naprázdno. Ako to vplýva na hviezdy kalibru Jágra, Langa, Bondru?

„Hosťom vynikajúco zachytal brankár Boucher. Naši robili všetko pre víťazstvo, ale nešlo to. Tréner najprv rozdelil českú dvojicu Jágr - Lang, v závere ich znova spojil v jednom útoku. Nič nepomáhalo. Jágr a Bondra nie sú zdravotne celkom fit, liečia sa za pochodu."

Washington nevyhral už sedem zápasov v sérii, je posledný vo Východnej konferencii. Teraz hrá tri zápasy doma. Zachytáte si?

„Rád by som. Ale najdôležitejšie sú víťazstvá, body. Mužstvo sa potrebuje uchytiť, lebo čas do play off sa kráti."

ONDREJ GAJDOŠ


Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
02:00
NHL - Stanley Cup
Montreal Canadiens vs. Vegas Golden Knights
02:00
NHL - Stanley Cup
Tampa Bay Lightning vs. New York Islanders
Kurzy prináša