Utorok, 30. novembra, 2021Meniny má Ondrej, Andrej

Staňa si vychutnal premiéru

Sportnet|18. nov 2003 o 00:00

[b]WASHINGTON [/b]– Hokejový reprezentant Rastislav Staňa sa stal po Jánovi Lašákovi druhým slovenským brankárom, ktorý sa predstavil v zámorskej profesionálnej NHL. Medailista z dvoch posledných MS dostal príležitosť v piatkovom súboji Washingtonu s Tamp


Rastislav Staňa (vpravo) s priateľom a kolegom z reprezentácie Jánom Lašákom. ŠTARTFOTO – JÁN SÚKUP

WASHINGTON – Hokejový reprezentant Rastislav Staňa sa stal po Jánovi Lašákovi druhým slovenským brankárom, ktorý sa predstavil v zámorskej profesionálnej NHL. Medailista z dvoch posledných MS dostal príležitosť v piatkovom súboji Washingtonu s Tampou Bay. Po dvoch tretinách prehrávali Capitals 2:5 a 23-ročný košický rodák vystriedal pred záverečnou časťou hry v domácej bránke Nemca Olafa Kölziga.

„Aj na moje prekvapenie som vôbec nebol nervózny. Asi preto, že som nemal čo stratiť. Vychutnával som si každú minútu na ľade, každú strelu, ktorá na mňa letela. Zaznamenal som sedem úspešných zákrokov. Myslím, že to bola celkom vydarená premiéra,“ povedal Rastislav Staňa, ktorý doteraz trpezlivo čakal na svoju šancu vo farmárskom tíme Washingtonu v AHL.

Staňa odchytal v tejto sezóne za Portland šesť zápasov, v ktorých zaznamenal priemer 1,84 gólu na zápas a 93,1 percentuálnu úspešnosť zákrokov. „Som šťastný a hrdý na to, že som nastúpil v drese mužstva, v ktorom hrá Peter Bondra. Ako malý chlapec som sa naňho chodieval pozerať v Košiciach, teraz som bol jeho spoluhráčom,“ dodal. (sita)

Súvisiace články