Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Staňa sa vrátil domov, aby získal svoj prvý klubový titul

Bol jedným z rozhodujúcich faktorov triumfu. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 21. apr 2014 o 22:00

Do rodného mesta sa vrátil s jediným prianím. Zakončiť sezónu striekaním majstrovského šampanského.

Brankár Rastislav Staňa sa Košiciam upísal v januári, potom ako predčasne skončil v CSKA Moskva. A včera sa Rasťov sen stal realitou.

KOŠICE. V play–off často rozhodujú brankári. Zvlášť vo vyrovnaných sériách. A tá finálová s Nitrou taká bola.

Oceliari sa opierali o výkony skúseného klubového odchovanca Rastislava Staňu. Slovenský reprezentant na rozlúčku vychytal nulu.

„Celé mužstvo sme sa sústredili na začiatok rozhodujúceho zápasu. Vedeli sme, že ak zvládneme prvú tretinu, potom nám už diváci pomôžu,“ rozhovoril sa šťastný Staňa, ktorý doposiaľ v žiadnom klube, a pochodil ich dosť, majstrovský koniec sezóny nezažil.

„Je to môj prvý titul. Som šťastný, že prišiel práve doma. V hierarchii ho zaradím hneď za titul majstra sveta z Göteborgu. Už len preto, že to zlato som si užil pred domácim publikom. Chcem si to vychutnať. Ďakujem svojim rodičom a rodine, že mi pomohli dostať sa v kariére na takúto úroveň.“

Staňa podpisoval s oceliarmi začiatkom roka kontrakt iba do konca sezóny. Netajil, že po poslednom stretnutí sezóny by chcel z ľadu odchádzať ako víťaz.

„Vedel som, že ak ostanem v Košiciach, tak je tu šanca vyhrať extraligu. Aj preto som stavil na túto možnosť. Okrem toho som mohol byť doma s rodinou, takže všetko vyšlo super. Svoj cieľ som splnil. Teraz budem môcť odísť spokojný. Ale myslím si, že v svojej kariére sa do Košíc ešte raz vrátim.“

Siahli na dno síl

Staňa držal svoj tím nad vodou vo vyrovnaných finálových stretnutiach, v ktorých sa rozhodovalo v samostatných nájazdoch. A na záver partie o zlato sa dočkal aj titulu „Mister Zero“.

„To je už len taká čerešnička na torte. Ja by som bral hocijaké víťazstvo, aj bez tej nuly. Som rád, že chlapci mi pomohli. V obrane sme hrali veľmi dobre. Ale tá séria bola ťažká, to musím priznať. V play–off to postupne gradovalo. Prešli sme cez Martin, s Piešťanmi to bolo o dosť náročnejšie a Nitra, tá nám dala zabrať. Museli sme siahnuť na dno svojich síl. Myslím, že rozhodli naše skúsenosti. No a okrem nich aj skutočnosť, že siedmy zápas sme hrali s našim šiestym hráčom – fanúšikom. Dali sme prvý gól a potom to už išlo. Ale pochváliť musím aj Nitru. Finále ukázalo, že sa stretli naozaj dva najlepšie tímy sezóny.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.