Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Staňa s čistým kontom, Tvrdoň, Balej a Döme skórovali

SITA|2. nov 2003 o 15:28

NEW YORK 2. novembra (SITA) - V dvanástich nočných sobotňajších zápasoch nižšej zámorskej hokejovej súťaže AHL sa predstavilo viacero slovenských hokejistov. V bránke Portlandu zažiaril vo víťaznom domácom dueli proti Norfolku (3:0) brankár Rastislav Staň

a, keď zneškodnil všetkých 22 striel hostí a pripísal si na svoje konto prvý tohtoročný shutout, celkovo piaty v kariére. Jeho spoluhráč Roman Tvrdoň strelil svoj premiérový gól v sezóne a Ivan Čiernik prispel k víťazstvu jednou asistenciou. Šancu zachytať si dostal aj Peter Budaj v Hershey, ale ani jeho dobrý výkon, keď kryl 33 z 36 striel hostí z Wilkes-Barre/Scranton, nepomohol odvrátiť tesnú prehru 2:3 po predĺžení. V stretnutí Hamilton - Cleveland sa na víťazstve domácich 3:2 po predĺžení podieľal gólom Jozef Balej, za hostí si pripísal Miroslav Zálešák asistenciu. Skórovať sa podarilo aj Róbertovi Dömemu z Lowellu, ale jeho tím podľahol na ľade Manchestru 3:5. Mužstvo z Albany zdolalo na vlastnom ľade Philadelphiu 4:3, k čomu dopomohol slovenský útočník Jiří Bicek asistenciou. Vzájomné meranie síl medzi Binghamtonom a St. Johns sa skončilo šťastnejšie pre hostí, keď zvíťazili nad domácim tímom po predĺžení 4:3. V drese domáceho Binghamtonom prihrával Peter Smrek na úvodný gól zápasu.