Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Staňa do reprezentácie nepôjde

Brankár HC Košice. R. Staňa so synom po poslednom zápase sezóny. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 24. apr 2014 o 15:00

Brankár HC Košice Rastislav Staňa sa do prípravy hokejovej reprezentácie pred svetovým šampionátom v Bielorusku nezapojí.

Čerstvý majster Slovenska sa na tom dohodol s trénerom Vladimírom Vůjtkom.

KOŠICE. Ďalší svetový šampionát brankár Rastislav Staňa neokúsi. Opora oceliarov, ktorá prispela k zisku majstrovského titulu, bola síce oslovená, ale zainteresované strany sa dohodli, že Staňa sa o miesto v národnom tíme uchádzať nebude.

„Vypočul som si predstavu zostavovateľov našej reprezentácie, ktorí by ma radi videli v nominácii, ale to, že do reprezentácie nepôjdem, som odôvodnil tým, že počas sezóny som mal vážne zdravotné problémy, dva mesiace som stál a koniec tejto sezóny bol v Košiciach takisto náročný. Ak by som išiel do reprezentácie, sezóna by sa mi o mesiac natiahla, ostalo by mi málo času na to, aby som sa dal dokopy a oddýchol si,“ povedal Rastislav Staňa, podľa ktorého tréneri jeho rozhodnutie tak trochu aj čakali.

Košický odchovanec v týchto dňoch rieši svoju klubovú budúcnosť. „Nie je to uzavreté. Už počas finálovej série s Nitrou som dostal ponuky. Zatiaľ môžem povedať len toľko, že do kontinentálnej hokejovej ligy sa z rodinných dôvodov nevrátim,“ dodal Staňa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.