Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Stamkos: NHL potrebuje Crosbyho

Sidney Crosby (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|24. aug 2011 o 13:59

Kapitán Pittsburghu nezrušil tréningy pre problémy po otrase mozgu. Podľa trénera Penguins by mal stihnúť prípravný kemp tímu.

BRATISLAVA. Pár týždňov pred začiatkom kempov v NHL nie je stále isté, či súťaž začne aj jej najväčšia hviezda. Sidney Crosby síce začal trénovať na ľade, ale stále sa trápi s následkami januárového otrasu mozgu.

„Tréningový kemp začína až o tri týždne. V tomto momente nechceme špekulovať, či bude Sidney pripravený alebo nie, stále je dostatok času,“ povedal zámorským médiám hráčov agent Pat Brisson.

Špekulácie vyvolalo najmä to, že Crosby zrušil v Halifaxe tréningy na ľade. Jeho agent však dodal, že všetko ide podľa plánu a prípravu jeho klient nezrušil pre symptómy po otrase mozgu, ktoré ho trápili ešte v júni.

Podľa trénera kemp stihne

„Sledujeme Sidneyho pozorne a mám pocit, že napreduje veľmi dobre. Viem, že sa pripravoval zatiaľ tvrdšie ako posledné tri letá. Otras mozgu je však veľmi špecifické zranenie. Nedostanete sa z neho za chvíľu, istý čas to potrvá. Osobne si myslím, že stihne začiatok prípravného kempu,“ povedal pre nhl.com tréner Pittsburghu Dan Bylsma.

Dvadsaťštyriročná hviezda je asi najznámejšou tvárou súčasnej NHL. Až do januárového zranenia ovládal tabuľku produktivity a jasným spôsobom zdolával konkurentov.

„Sidney je ikonou ligy, je ťažké ho sledovať mimo ľadu. Verím, že sa vráti. NHL ho potrebuje späť,“ povedal The Globe and Mail líder Tampy Bay Steven Stamkos.

Jeden z najlepších strelcov ligy sa vyjadril aj k zvýšeným nárazom na hlavu, ktoré v posledných rokoch strašia NHL.

„Je desivé koľko hráčov odišlo z ľadu s otrasom mozgu v posledných rokoch. Treba s tým niečo urobiť, je to alarmujúce.“

Zákrok, ktorý spôsobil Crosbymu otras mozgu.

Malkin už trénuje naplno

Napriek nejasným informáciám okolo Crosbyho môže byť vedenie Penguins spokojné. Dôvodom je progres Jevgenija Malkina, ktorý nedohral vlaňajšiu sezónu pre problémy s kolenom.

Ruský center trénuje naplno, keď absolvoval dva týždne s kondičným trénerom Pittsburghu Mikeom Kadarom, ktorý s ním trénoval v Moskve.

„Jevgenij je väčší a silnejší než bol v poslednej sezóne. Poctivo trénuje dvakrát denne a podľa toho, čo som počul, sa neviem dočkať, kedy príde do Pittsburghu,“ povedal Bylsma.

Súvisiace články