Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Stále žije šanca, že v šestke budú tri košické kluby

Sportnet|Publikované 8. dec 2006 o 23:00

Košice - V basketbalovej extralige žien je momentálne zaujímavý boj o účasť v prvej šestke v nadstavbovej časti. Do konca základnej časti síce ostáva

ešte dosť času, ale vo vyrovnanom strede tabuľky je už dôležitý každý jeden súboj. Pred dnešným kolom stále žije šanca, že v šestke budú všetky tri košické celky. O účasti K Cero V.O.D.S. nepochyboval vôbec nik, príjemne zatiaľ prekvapila Viktoria PČSP, ktorej pred dnešným domácim duelom s Nitrou priebežne patrí piata pozícia, naopak, zaostáva siedma Cassovia, ktorá dnes potrebuje v Banskej Bystrici dva body.

Kandráčová: Nitry sa nesmieme zľaknúť

Viktoria PČSP nastúpi doma v hale na Bernolákovej ulici dnes o 18. hodine na súboj proti Nitre. Tá je v tabuľke tretia, čo potvrdzuje jej silu. Môžu si doma Košičanky trúfať aj na tohto súpera? "Trúfať si môžeme na každého, ale máme na pamäti, že v Nitre sme odohrali ťažký zápas, veľmi sa nám tam nedarilo. Už po prvej štvrtine bolo rozhodnuté, ale myslím, že teraz sme na súpera prichystané lepšie a bude to o niečom inom. Nesmieme sa však zľaknúť, pretože to potom dopadne tak ako v Nitre," uviedla rozohrávačka Viktorie PČSP Štefánia Kandráčová. Dievčatá určite majú o čo hrať, účasť medzi elitnou šesticou ešte nemajú istý, ale sú k tomu blízko. "Minulý rok, keď sme vypadli do spodnej štvorky, sme boli sklamané, tento rok si to chceme vynahradiť. Veľmi veľa nám pomohol aj príchod asistentky trénera Bielikovej a aj skúseností máme po vlaňajšku viac. Ja som síce mala ťažší rozbeh, keďže som bola po zranení kolena a prvé zápasy mi preto veľmi nevyšli, ale už sa mi hrá lepšie," dodala mládežnícka reprezentantka.

Rajecká sa vrátila na palubovku

Cassovia nestojí v tabuľke dobre aj preto, že v úvode sezóny jej veľa hráčok vypadlo pre zranenia. Postupne sa vracali na palubovky, no dôležitá pivotka Dáša Rajecká až minulú sobotu v dueli proti Nitre. Pauzu od basketbalu teda mala poriadne dlhú. "Mala som potrhané väzivá v členku. Tri týždne som nosila sadru, potom som to skúšala, no bolo to dosť citlivé, takže som musela dlho pauzovať," vykreslila D. Rajecká. Proti Nitre naskočila opäť do extraligového kolotoča, Košičanky však prehrali 65:75. "Nehrala som veľa, pre mňa to bol taký skúšobný zápas. Pravdu povediac, ešte som sa dosť o tú nohu bála, ale dalo sa to. Bolesť tam však ešte bola, aj preto som z ihriska musela zísť predčasne. Verím, že teraz v Bystrici už budem môcť ísť stopercentne naplno." Spod Urpína Cassovia nutne potrebuje dva body, v opačnom prípade začne byť prvá šestka len unikajúcim snom. Práve s Bystričankami totiž bojujú o šiestu pozíciu a zatiaľ strácajú jeden bod. Ak sa to po dnešku natiahne na dva body, nebude už príliš priestoru na stiahnutie straty. "Budeme musieť vyhrať minimálne o osem bodov, keďže doma sme s nimi prehrali o sedem. Musíme poriadne zabojovať, nesieme sa báť. Bystričanky si budú veriť, lebo sú doma, ale s tým sa potrebujeme vysporiadať." Ak by Cassovia do šestky nešla, bol by to prepad a sklamanie. "Určite, bolo by to dosť veľké sklamanie. Hrozne by nás to mrzelo, dúfam teda, že k tomu nedôjde," verí D. Rajecká.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.