Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Štafura skončil v Petrovciach, Uchaľ v Lastomíre

Jozef Štafura. V Petrovciach skončil po tri a pol roku. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 8. okt 2014 o 22:00

Prvého odvolali po sedemgólovom víťazstve nad Trakanmi, druhý odišiel počas duelu s Palínom.ZEMPLÍN. Na trénerských lavičkách dvoch účastníkov piatej ligy skupiny zemplínskej sa v uplynulých týždňoch udiali zmeny. Petrovce nad Laborcom od 6. kola už nevedie Jozef Štafura, Lastomír od 8. kola Jozef Uchaľ.

Aké sú dôvody koncov skúsených lodivodov, ktorých spája nielen rovnaké krstné meno, ale aj to, že v minulosti boli výbornými futbalistami?

Vytiahol ich hore

Jozef Štafura viedol Petrovčanov naposledy v domácom súboji s Trakanmi, v ktorom mužstvo porazilo nováčika súťaže vysoko 7:0.

„Na moje prekvapenie prišiel po zápase za mnou jeden z funkcionárov klubu a bez udania dôvodu mi oznámil, že som skončil,“ povedal nám J. Štafura, ktorý nečakal, že príde jeho koniec v Družstevníku, zvlášť po takom presvedčivom víťazstve.

„Vonku sa nám síce nedarilo, keď sme nebodovali ani v jednom stretnutí, doma sme však boli stopercentní. Funkcionári klubu si po minuloročnom víťazstve v súťaži mysleli, že budeme vyhrávať aj teraz, ale táto sezóna je iná. Vlani sa nehralo o nič, teraz už áno, a tak k tomu pristúpili aj iné kluby,“ hovoril tréner, ktorý viedol Petrovce od apríla 2011.

„Možno som urobil chybu, že som neodišiel už v lete, pretože som mal ponuky z iných tímov, ale rozhodol som sa ostať. Bez trénovania som však nezostal, v Humennom vediem žiacke družstvá, ale v zime by som sa rád opäť vrátil k mužom.“

J. Štafura strávil v Petrovciach, ktoré sú v tabuľke na 7. mieste, tri a pol roka.

„Keď som tam prišiel, mužstvo hralo o záchranu, ale postupne sa to stabilizovalo a išli sme hore, vlani sme skončili prví. Táto kapitola je však už pre mňa uzavretá,“ dodal.

Petrovský celok je aktuálne bez kormidelníka, tréningový proces vedie dvojica hráčov Miroslav Lakatoš a Martin Devečka.

Nepohodol sa s vedením

Zaujímavý je aj koniec Jozefa Uchaľa pri lastomírskom mužstve. Lavičku OFK totiž opustil priamo počas majstrovského zápasu.

„V priebehu domáceho duelu s Palínom za bezgólového stavu som sa nepohodol s vedením klubu, a tak som sa rozhodol odísť. Bolo to aj pod vplyvom emócií, ktoré samozrejme patria k futbalu,“ prezradil už bývalý tréner momentálne piateho tímu tabuľky a doplnil: „Zrejme boli funkcionári nespokojní s výsledkami mužstva, aj preto došlo k môjmu koncu.“

Derby s Palínom Lastomírčania napokon prehrali 0:1 a následne neuspeli ani vo Vinnom, kde podľahli domácim 1:2.

V tomto dueli už tradičného účastníka súťaže viedol hrajúci kormidelník Viktor Senjuž, ktorý mal mužstvo pod palcom aj pred príchodom J. Uchaľa. Jeho posledná misia v OFK trvala vyše dva a pol roka.

„Na Lastomír budem aj napriek posledným udalostiam stále spomínať v dobrom, strávil som tam veľa rokov, či už ako hráč alebo tréner,“ hovoril J. Uchaľ, ktorý je aktuálne trénerom na voľnej nohe.

„Stále mám dosť povinností, som učiteľom telesnej výchovy, takže so športom som spätý stále. Ale ak by prišla nejaká ponuka na trénovanie, nebránil by som sa jej,“ povedal na záver.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.