Nedeľa, 11. apríla, 2021Meniny má Július

Štafetové zlato pre Francúzky a Nemky

SITA|30. jan 2007 o 13:56

MARTELL 30. januára (SITA) - V utorkových pretekoch dievčenských štafiet na 3x6 km na biatlonových majstrovstvách sveta juniorov a kadetov v talianskom Martelli si tituly vybojovali kadetky Francúzska ...

MARTELL 30. januára (SITA) - V utorkových pretekoch dievčenských štafiet na 3x6 km na biatlonových majstrovstvách sveta juniorov a kadetov v talianskom Martelli si tituly vybojovali kadetky Francúzska v zložení Laure Boscová, Marine Bollietová, Marie Laure Brunetová a medzi juniorkami mladé Nemky, ktoré nastúpili v zostave Franziska Hildebrandová, Juliane Döllová, Carolin Henneckeová. Slovensko malo zastúpenie iba v kategórii kadetiek. Natália Prekopová, Lucia Šmidová a Terézia Poliaková obsadili v pretekoch 11. miesto, keď za novými majsterkami sveta zaostali o bezmála 9 minút.

Výsledky - štafety 3x6 km:

Kadetky:

1. Francúzsko (Laure Boscová, Marine Bollietová, Marie Laure Brunetová) 1:02:46,4 h (0 trestných okruhov + 5 dobíjaní), 2. Rusko (Oľga Viluchinová, Ksenia Kulikovová, Nadežda Grebnevová) +1:58,9 (0+7), 3. Nórsko (Ada Ringenová, Karianne Grue Tufteová, Frida Schneiderová) +3:00,0 (0+9),... 11. Slovensko (Natália Prekopová, Lucia Šmidová, Terézia Poliaková) +8:43,4 (3+12)

Juniorky:

1. Nemecko (Franziska Hildebrandová, Juliane Döllová, Carolin Henneckeová) 1:00:19,4 h (0 trestných okruhov + 8 dobíjaní), 2. Francúzsko (Anais Bescondová, Marion Blondeauová, Pauline Macabiesová) +57,2 s (0+6), 3. Nórsko (Vilde Ravnsborg Gurigardová, Kjersti Isaksenová, Julie Bonnevieová-Svendsenová) +2:25,5 (1+4)