Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Štafeta sklamala najviac

Sportnet|Publikované 12. feb 2007 o 00:00

Tréner slovenských biatlonistiek Milan Gašperčík sa ešte pred poslednou ženskou disciplínou chlácholil, že to ženská štafeta zachráni, no naše kvarteto vybuchlo.

Sedemnáste miesto Martiny Halinárovej z vytrvalostných pretekov je najlepší výsledok slovenského biatlonu na svetovom šampionáte v Anterselve. Tréner slovenských biatlonistiek Milan Gašperčík netajil, že na MS v Taliansku cestovala naša výprava s inými plánmi. „Čakal som viac. Najmä v štafete, ktorá bola našou silnou zbraňou. Čo už narobím, keď dievčatá nič nestrelili. Tri trestné okruhy a dvadsať dobíjaní je bieda. Stáli tam ako ...,“ smútil Gašperčík.

„Dovtedy som sa chlácholil, že ešte to naše vystúpenie môžeme zlepšiť, ale opak bol pravdou,“ dodal. Naše kvarteto Halinárová, Gereková, Mihoková, Kalinová skončilo na predposlednom 15. mieste, keď zdolalo len Bulharsko.

„Nemáme osobnosť, ktorá by to ťahala. Mladé sa ešte stále nechytili. Aj muži čakali lepšie výsledky. Boli nervózni, keď sa im nedarilo. Reči o zlom servise a pomalých lyžiach boli len takým alibi. Nebolo to také zlé,“ myslí si Gašperčík.(rh)

Súvisiace články