Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Štadión hral írskymi farbami

Sportnet|Publikované 9. sep 2007 o 22:00

Írski fanúšikovia odchádzali z Tehelného poľa zronení. Bolo ich požehnane, takmer sedemtisíc.BRATISLAVA. Na kvalifikačné stretnutie o účasť na EURO

Írski fanúšikovia odchádzali z Tehelného poľa zronení. Bolo ich požehnane, takmer sedemtisíc.

BRATISLAVA. Na kvalifikačné stretnutie o účasť na EURO 2008 Slovensko - Írsko prišlo 12 360 divákov. Ľahko si zrátať, kto mal väčšiu podporu hlasiviek.

Hrdí Íri

„Ak by som sa výsledok dozvedela doma, bolo by mi to jedno. Zaujíma ma skôr náš pozemný hokej. Keď som však videla svojich kamarátov, celú tú našu hrdú enklávu s množstvom našich zástav, je mi veľmi smutno," uchlipla si z piva mladá Írka Roisin O'Rourková, študentka informačných technológii na univerzite v Corku, ktorá prišla skôr na výlet ako na futbal. „Zlákala ma Praha. Teším sa na ňu. Ale aj u vás je pekne," povedala.

Čech pomohol Čechom

Íri v Bratislave stratili body, ktoré ich môžu mrzieť. Slovák Marek Čech vyrovnal už v nadstavenom čase. Čechov gól pomohol Čechom. „Nerozhodný výsledok je dobrý, ale mali sme blízko k výhre. Všetci naokolo sme sa už tešili, spievali sme naše chorály. Preto tie slzy. Reprezentácia Írska je pre nás posvätná. Musíme vyhrať v stredu v Prahe," hovorila Roisin už znalecky.

Lákavý zájazd

Študentka prišla cestovkou Celtic Horizon Tours ako väčšina Írov. Týžd¨ľový zájazd do Bratislavy a Prahy ich vyšiel na necelých 1200 eur. „Dostávam slušné štipendium. Až tak hlboko do vrecka som nemusela siahnuť. U nás je priemerná mzda 2300 eur a minimálna 1200. Zápasy mali dobrú propagáciu, ponuka ma oslovila. Lákalo ma spoznať krajiny bývalého východného bloku. A strhol ma futbal," lúčila sa írska študentka.

Nádej stále žije

Aj my sme potrebovali tri body. Postupové sny by ožili. Môžeme ich mať stále, hoci už v riadne krkolomnej rovine. Na druhých Čechov strácame teraz sedembodov, na tretích Írov štyri. Ak by naši rivali v stredu remizovali a my zdolali Wales, tak by tri kolá pred koncom bol odstup päť, resp. dva body. Česi hrajú potom ešte v Nemecku, doma s nami a na Cypre. Íri doma s Nemeckom a Cyprom a vo Walesi. My dvakrát so San Marinom a v Prahe.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.