Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Stabilní reprezentanti potešili víťazstvami

Sportnet|Publikované 14. nov 2002 o 23:00

Košice - V sobotu sa v Prešove uskutočnilo 2.kolo Slovenského pohára starších dorastencov a juniorov. Zúčastnili sa na ňom i karatisti košického

Karate klubu Kretovič a boli boli veľmi úspešní, keď získali 15 medailí. V kategórii kumite obsadil medzi staršími dorastencami do 65 kg Marek Bliška 2. miesto, v kategórii do 70 kg Július Isza 1. miesto, v kategórii do 75 kg patrili kretovičovcom prvé dve priečky. František Kretovič ml. totiž zvíťazil, striebro získal Róbert Várkondi. Prvé dve miesta získali pretekári oddielu v kategórii nad 75 kg, keď prvenstvo patrilo Mariánovi Rebrovi, druhé miesto Alexandrovi Hudákovi. Medzi juniormi do 75 kg síce nik z klubu nedosiahol na zlato, striebornú priečku však obsadil Martin Gordiak a bronzovú Ján Otiepka. Vo váhe nad 80 kg triumfoval Michal Lacko.

Nestratili sa ani predstaviteľky krajšej polovičky ľudstva: v hmotnostnej kategórii do 50 kg obsadila medzi dorastenkami Rita Vaszilyová 2. Miesto, do 60 kg Martina Dobrotová tretie a medzi juniorkami Lenka Kopcová (-60 kg) pre ňu už samozrejmé prvé miesto.

Medzi družstvami si lepšie počínalo dorastenky, družstvo v zostave Vaszilyová, Dobrotová, Degrová zvíťazilo, kým družstvo dorastencov v zložení Labanc, Bliška, a Rebro získalo striebro. "Potešili ma výkony už stabilných reprezentantov, Michal Lacko, Marián Rebro a Lenka Kopcová vo svojich kategóriách zvíťazili. Dobre si viedlo i družstvo dievčat, zvíťazilo, chlapci obsadili druhé miesto, keď prehrali akurát s družstvom KK Union Košice. Tieto športové výsledky, ako i ďalšie medaily ma potešili," hovorí šéftréner a vedúci oddielu František Kretovič.

Už za pár dní, 16.novembra sa uskutočnia v Prešove Majstrovstvá Východoslovenskej únie karate a iných bojových umení (VUKABU) práve týchto vekových kategórií a v nedeľu v starej športovej hale v Košiciach turnaj žiakov "Cassovia Mini Cup". "V Prešove sme obstáli a už opäť sa budeme pripravovať na Prešov resp. už sa pripravujeme. Veríme, že tí, čo získali medaily a umiestnili sa v Slovenskom pohári, sa umiestnia i na Majstrovstvách VUKABU. A že dobrú výkonnosť potvrdia i na majstrovstvách Slovenska, ktoré budú 7. decembra v Trenčíne," verí František Kretovič.

V nedeľu sa v starej Športovej hale v Košiciach, so začiatkom o desiatej hodine, uskutoční Cassovia Mini Cup. "Pôvodne mal byť v tomto termíne Gischin Cup, ktorý sa organizoval každoročne. Neviem, čo sa stalo, jednoducho, neuskutoční sa, pričom presné príčiny nepoznám... Preto sme v rámci VUKABU zorganizovali Cassovia Mini Cup, bude to súťaž pre deti od desať do štrnásť rokov. Takže pre mladších a starších žiakov, mladších dorastencov. Máme potvrdenú účasť z celého východného Slovenska a dokonca i pretekárov z Tatranskej únie, teda z Popradu a Levoče."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.