St. Louis hralo už bez Haláka, po olympijskej prestávke sú bez gólu

(Autor: TASR/AP)
TASR|1. mar 2014 o 07:16

V súboji dvoch najlepších tímov v Západnej konferencii dominoval defenzívne ladený hokej.

NEW YORK. Hokejisti St. Louis Blues hrajúci už bez slovenského brankára Jaroslava Haláka prehrali v noci na sobotu v NHL na ľade Anaheimu Ducks 0:1.

Len 18 striel

Pauza spôsobená olympijským turnajom neprospela St. Louis. Po stredajšom výsledku 0:1 proti Vancouveru trápila tím strelecká impotencia aj v Anaheime, na Hillera vyslali len 18 striel.

"Neviem si vysvetliť, prečo sa v útoku tak trápime. Hráme v akomsi útlme," povedal tréner St. Louis Ken Hitchcock.

V súboji dvoch najlepších tímov v Západnej konferencii dominoval defenzívne ladený hokej. O triumfe Anaheimu rozhodol jediný gól zo 4. minúty, ktorý dal bekhendom Andrew Cogliano.

Enroth pomohol Buffalu

Anaheim si tak upevnili miesto nielen na čele konferencie, ale aj v celej súťaži so ziskom 89 bodov, tretí St. Louis má o päť bodov menej.

Brankár Miller už bol pripravený na svoj 541. zápas v drese Buffala, keď mu oznámili, že ho vymenili spoločne s kapitánom Stevem Ottom do St. Louis.

Do bránky Buffala sa tak postavil Jhonas Enroth, ktorý 36 úspešnými zákrokmi pomohol svojmu tímu, zdolali San Jose Sharks 4:2.

Výsledky - piatok:

Buffalo - San Jose 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Góly: 11. Hodgson (Myers, Ehrhoff), 45. Flynn (Girgensons), 48. Moulson (Myers, M. Weber), 60. Myers (D'Agostini) - 30. Sheppard (Vlasic, Boyle), 59. Marleau (J. Thornton, Boyle)

Colorado - Phoenix 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Góly: 16. Parenteau (Duchene, O'Reilly), 41. Guenin (Landeskog, P. Stastny), 47. P. Stastny (Landeskog, MacKinnon), 57. Landeskog (MacKinnon, Barrie) - 13. Doan (Boedker, Ekman-Larsson), 54. Doan (Yandle, Ekman-Larsson)

Anaheim - St. Louis 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 4. Cogliano (S. Koivu, Fowler)

Vancouver - Minnesota 1:2 sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. Kesler (Higgins) - 15. Parise (Pominville, Mikael Granlund), rozh. sam. nájazd: Fontaine

Domov»Hokej»NHL»St. Louis hralo už bez Haláka, po olympijskej prestávke sú bez gólu