Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Sršni za postupovým cieľom

Sportnet|Publikované 1. okt 2008 o 22:00

Od dnes bude v bazéne košickej krytej plavárne vrieť voda. Víriť ju budú vodní pólisti šiestich mužstiev na kvalifikačnom turnaji prestížnej

Euroligy. Do ďalšieho kola postúpia štyria a bolo by prekvapením, keby medzi nimi chýbal domáci ČH Hornets.

KOŠICE.V domácom prostredí by slovenský majster nemal zaváhať s obsadením postupovej priečky, i keď ašpirantom na prvenstvo v celom turnaji nebude. S vizitkou jasného favorita prišiel špičkový taliansky tím Posillipo Neapol.

Aspoň o tretiu priečku

Pred vlastnými fanúšikmi nechcú košickí sršni sklamať. "Najdôležitejšie je postúpiť, poraziť Rakúšanov a Poliakov. Ja by som bol rád, keby sa nám podarilo zdolať ešte jedného súpera. Ťažko to bude Neapol, najschodnejšie by to mohlo byť cez Rumunov," mieni krídelník Miroslav Grutka. Východniari by sa naozaj v domácom bazéne nemali uspokojiť vzhľadom na nižšiu kvalitu rakúskeho a poľského zástupcu iba so samotným postupom, ale ich ambíciou by malo byť bojovať aspoň o tretie miesto. "Určite. Domáce prostredie by sme mali využiť. V prvom zápase s Poliakmi by sme sa mali rozohrať a vytvoriť si pohodu. Potom nastupujeme proti Bukurešti, tak uvidíme, ako to dopadne."

Musia sa zohrať

Košičania oproti vlaňajšku omladili káder, takže si budú musieť poradiť s menšími skúsenosťami niektorých hráčov a tiež v úvode sezóny môže zohrať rolu aj nezohratosť s novými posilami. "Myslím si, že nám ešte chvíľu potrvá, kým si budeme v bazéne úplne rozumieť. Prišli totiž štyria úplne noví hráči, ktorí nemajú veľa skúseností. Dúfam, že sa dobre zapracujú a budú mužstvu nápomocní."

Doliečuje sa

Miroslav Grutka sa v uplynulých dňoch boril s chorobou, ktorá ho však z účinkovania v Eurolige nevyradila. Aj keď pri našej debate ešte na jeho hlase bolo poznať, že prekonal nachladnutie, cítil sa už lepšie. "Nebolo to ideálne, ale už sa len doliečujem čajom. V uplynulých dňoch som už normálne trénoval a únavu som nepociťoval. Som pripravený hrať," vraví ešte trochu zachrípnutý M. Grutka.

FAKTY

n Dnešný program: Posillipo Neapol - Tirol Innsbruck (16.45), Dinamo Bukurešť - Spartak Lukoil Volgograd (18.15), ČH Hornets Košice - Arkonia Štetín (19.45).

n Ďalšie zápasy Košíc: Zajtra: ČH Hornets - Bukurešť (19.45). Sobota: ČH Hornets - Innsbruck (11.45), ČH Hornets - Neapol (19.45). Nedeľa: ČH Hornets - Volgograd (11.45).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.