Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Sršni takmer na nulu, ŠKP ušiel u chemikov bod

Sportnet|Publikované 16. feb 2009 o 23:00

Vodní pólisti ČH Hornets ostávajú v extralige bez prehry. Ďalšie košické tímy sa cez víkend museli uspokojiť s výhrami iba nad Topoľčanmi. ŠKP

siahalo v Novákoch aspoň na bod, akademici sa borili aj s horúčkami Poláčika a brankára Šimka.

KOŠICE. Všetky tímy z východu hrali svoje zápasy vonku.

Ako švajčiarske hodinky

ČH Hornets zdolali Bratislavu 8:45, Topoľčany 25:2 a Nováky 13:4. "Som maximálne spokojný. Celý týždeň sme si pripravovali obrannú činnosť s prechodom z presingu do osobného bránenia. V zápasoch nám to vychádzalo, veď sme hrali trikrát u súperov a dokopy sme dostali len desať gólov. Podali sme kompaktné, sebavedomé výkony," chválil tréner ČH Hornets Róbert Kaid. Žlto-čiernym sa dokonca takmer podaril husársky kúsok, keď najslabší tím extraligy Topoľčany takmer nepustili ani ku skórovaniu. Po troch štvrtinách viedli 18:0 (!), no v poslednej časti napokon povolili domácim dvakrát sa presadiť. "Ako som spomínal, nacvičovanie obrany padlo na úrodnú pôdu, chlapci pochopili túto ideu. Skrátka, šliapalo to ako švajčiarske hodinky." Sršni vo štvrtok cestujú do Budapešti, kde ich čaká zápas interligy s tamojším BVSC.

So 16-ročným gólmanom

Akademik Ovomont Košice-Staré Mesto prehral v Novákoch 8:12, v Bratislave 9:20 a triumfoval v Topoľčanoch 18:9. "V zápasoch, ktoré sme prehrali, boli súperi lepší," priznal kormidelník Akademika Karol Bačo. Vysokú prehru v hlavnom meste ovplynila skutočnosť, že nemohli nastúpiť dvaja kľúčoví hráči. Líder tímu Roman Poláčik dostal horúčky a rovnako pochodil aj prvý brankár Šimko. Do bránky tak musel neskúsený 16-ročný Tomáš Balog, ktorý dovtedy v extralige odchytal len jedinú štvrtinu. "Už v Novákoch hrali obaja s horúčkami, čo poznačilo ich výkon. Nie je ľahké týchto hráčov nahradiť. V Bratislave už nehrali, navyše sa už v 9. minúte vyfauloval Kusko, takže sme potom už neboli rovnocenným partnerom. Aspoňže Poláčik sa už na posledný zápas proti Topoľčanom, ktoré sme jasne prevýšili, vrátil do zostavy. V Bratislave i Topoľčanoch však chytal iba 16-ročný Balog, ale vzhľadom na vek som bol s jeho výkonom spokojný, chytil aj pokutový hod." Akademici klesli po víkende na štvrtú pozíciu.

Fóbia z Gogolu

ŠKP porazilo Topoľčany 14:8, podľahlo Novákom 7:8 a Bratislave 5:11. "Chceli sme získať minimálne štyri body, čo sa nám nepodarilo. Zápas s Novákmi sme si prehrali sami, keď sme nevedeli prekonať súperovho brankára. Na bratislavský zápas nám už neostali psychické ani fyzické sily. Spokojný som len s výhrou v Topoľčanoch," komentoval kouč ŠKP Miroslav Fabián. Tesná jednogólová prehra v Novákoch, keď ešte v poslednej minúte to bolo 7:7, určite citeľne mrzí. Policajti si mohli z piateho miesta polepšiť. Vylámali si však zuby na reprezentačnom brankárovi chemikov Gogolovi, ktorý potvrdil, že patrí medzi osobnosti extraligy. "Pripravenosť domáceho brankára jednoznačne rozhodla. My sme sa na góly nadreli, no ľahko sme inkasovali. Kondične sme domácich prevýšili, aj herne a takticky to bolo v poriadku, len naša efektivita bola slabá. Naši chlapci akoby z Gogolu mali nejakú traumu alebo fóbiu, a to nielen tí mladší," poťažkal si tréner ŠKP.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.