Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Sršni si priviezli ďalší pohár

Sportnet|Publikované 17. dec 2007 o 23:00

Po zisku Slovenského pohára pribudol do vitríny vodnopólového klubu ČH Hornets Košice aj Česko-slovenský pohár. Zatiaľ len na rok, pretože ide o

putovnú trofej. Priviezli si ju z Prahy.

KOŠICE. V hlavnom meste našich západných susedov nadviazali tímy z oboch častí bývalej federácie na niekdajšiu tradíciu a po 25 rokoch obnovili boje o Česko-slovenský pohár. Košičania boli jasným favoritom a túto úlohu potvrdili.

Hlad po trofejach

Sršni v tejto sezóne nekompromisne zaútočia i na slovenský republikový titul a ich súčasný káder bol prakticky zárukou triumfu v Prahe, keďže slovenské vodné pólo si udržuje vyššiu kvalitu než české. Brali prvenstvo v tejto medzinárodnej súťaži ako povinnosť? "Povinnosť nie, no chceli sme vyhrať. Podriadený bol tomu aj tréningový cyklus. Náš klub totiž má hlad po víťazstvách, lebo zatiaľ sme triumfovali len v Slovenskom pohári. Aj tento triumf sa ráta, a tak sme k tomu i pristupovali," vyjadril sa kapitán ČH Hornets Peter Veszelits.

Museli sa prebrať zo spánku

Pražský Stepp v semifinále nebol veľkou prekážkou, ale Strakonice vo finále sršňov trošku aj preverili. "S Pražanmi to bol jednoznačný výsledok o 12 gólov. Proti Strakoniciam bolo tiež jasné, že nemusíme podať stopercentný výkon, lebo výkonnostný rozdiel bol badateľný. Keby sme trošku dôslednejšie premieňali šance, výhra mohla byť vyššia. Druhá vec bola tá, že sme hrali ráno o pol deviatej, keď človek ešte nie je ani poriadne prebudený." Po prvej štvrtine Hornets prehrávali 2:3, ale potom sa zo spánku prebrali, v druhej nasúkali päť gólov a získali jasnú kontrolu nad zápasom. Azda ich po prvej osemminútovke zobudil až hlas trénera Bottlika? "Ani nie, tréner tiež vedel, že výsledok príde. Všetci sme boli pokojní. Keď sme začali premieňať šance, hneď sme získali vysoký náskok a ani na moment nebolo o našej výhre pochýb."

V Prahe i rodáci

Veszelits ako skúsený borec si vo svojej bohatej kariére pamätá množstvo spoluhráčov i protihráčov. Poznal zo spoločnej éry niektorých hráčov z českých tímov? "Čechov nie, ale v tíme Stepp Praha pôsobí aj niekoľko Košičanov. Poznali sme teda brankára Handlovského a aj pár borcov v poli, život ich zavial do Prahy, kde pracujú alebo študujú a popri tom hrávajú vodné pólo," prezradil P. Veszelits, že v stovežatej našli i rodákov.

* * *

ČESKO-SLOVENSKÝ POHÁR

n Semifinále: STEPP Praha - ČH Hornets Košice 6:18 (2:6, 0:4, 2:4, 2:4), FEZKO Strakonice - Topvar Topoľčany 10:5 (4:1, 2:3, 1:0, 3:1)

n O 3. miesto: ŠK Topvar Topoľčany - Stepp Praha 11:10

n FINÁLE: FEZKO Strakonice - ČH Hornets Košice 9:14 (3:2,0:5,3:4,3:3)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.