Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Sršni dostali atraktívnych súperov

Jasná záležitosť. Sršni akademikov sfúkli ako malinu. (Autor: Veronika Janušková)
Patrik Pavelka|Publikované 2. sep 2016 o 22:00

Čo meno súpera, to pojem vo vodnopólovom svete.

KOŠICE. Bronzové mužstvo z uplynulej sezóny našej najvyššej vodnopólovej súťaže mužov ŠK Hornets Košice bude v nasledujúcej sezóne účinkovať v LEN Cupe.

V polovici októbra bude hostiť jednu zo skupín v 1. kole kvalifikácie. Predstaví sa v skupine C s takými klubmi ako Circolo Canottieri Neapol, Primorac Kotor a BVSC Budapešť.

Skupinu C budú sršni organizovať doma v Košiciach 14. – 16. októbra 2016.

Na žrebovaní v Dubrovniku sa zúčastnili za košický klub viceprezident Pavol Hudák a generálny manažér Ladislav Vidumanský st.

„Sme veľmi radi, že to môžeme organizovať, znamená to však pre nás veľa starostí, ale aj milých povinností, pretože privítame Talianov, Čiernohorcov a Maďarov. Pripravíme sa na to po všetkých stránkach dôkladne, aby sme si v Európe urobili dobré meno. Je pred nami veľa roboty,“ uviedol P. Hudák.

Aké boli teda jeho bezprostredné pocity po žrebe? „Hm, pocity sú zmiešané, pretože som rád, že skupinu budeme organizovať u nás, len súperov sme dostali, akých sme dostali, tak uvidíme. Snáď najťažších protivníkov sme dostali, akých sme mohli.“

Tešia sa na to

Zo skupín ďalej postupujú prvé dva tímy. Každopádne, v prvej polovici októbra sa fanúšik dobrého vodného póla má na čo tešiť.

„Bude to veľmi náročné, ale tešíme sa na to. Chceli sme ísť do pohárovej Európy, už sme tam a aké meno si urobíme, to už len na nás záleží,“ dodal viceprezident P. Hudák.

Súčasť prípravy na sezónu pre ŠK Hornets je aj Dunajský pohár, na ktorom v týchto dňoch účinkujú.

Hrá sa na košickom kúpalisku Červenej hviezdy. Sršni v sobotu o 10.30 hod. nastúpia proti Viedni, večer o 17.30 hod. proti mestskému rivalovi ŠKP Modrí Draci Košice.

Autor: Patrik Pavelka

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.