Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Srbi to budú mať proti Čechom ťažké, ostal im len Djokovič

(Autor: SITA/AP)
TASR|14. nov 2013 o 11:59

Finále Davisovho pohára začne Novak Djokovič s Radkom Štěpánkom.

BELEHRAD. V nominácii srbských tenistov na finále Davisovho pohára proti Českej republike došlo k vynútenej zmene. Nehrajúci kapitán Bogdan Obradovič na poslednú chvíľu zaradil do nominácie Dušana Lajoviča (117. miesto v rebríčku ATP) namiesto zraneného Janka Tipsareviča (36.).

Pre víťazov Davisovho pohára z roku 2010 je to už druhá citeľná strata. Dlhodobý dištanc za doping si totiž odpykáva Viktor Troicki. V prípade 28-ročného Tipsareviča však nejde o veľké prekvapenie, pretože tenista posledný mesiac pre zranenie nehral, pričom v priebehu týždňa v belehradskej aréne vôbec netrénoval.

Šancu okúsiť daviscupovú atmosféru tak dostane 23-ročný Lajovič. Ten v DC odohral len jediný zápas, vlani zdolal v 1. kole Švéda Filipa Prpica. Na okruhu ATP má Lajovič na konte v tejto sezóne len štyri zápasy, pričom nedávno vyhral challenger v Soule, informoval portál idnes.cz.

Začne Djokovič so Štěpánkom

Finálový súboj tohtoročného Davisovho pohára medzi Srbskom a Českom odštartuje v piatok duel domácej jednotky Novaka Djokoviča s českou dvojkou Radkom Štěpánkom. Rozhodol o tom žreb v Belehrade.

V druhom piatkovom singli nastúpi Dušan Lajovič proti Tomášovi Berdychovi. Lajovič (117. miesto v rebríčku ATP) sa dostal do nominácie kapitána Bogdana Obradoviča na poslednú chvíľu za Janka Tipsareviča, ktorého trápi zranená päta. V DC odohral Lajovič doteraz len jediný zápas, vlani zdolal v 1. kole Švéda Filipa Prpica. Na okruhu ATP má na konte v tejto sezóne len štyri zápasy, pričom nedávno vyhral challenger v Soule.

Do sobotňajšej štvorhry kapitáni predbežne nominovali dvojice Ilja Bozoljac, Nenad Zimonjič na srbskej a Lukáš Rosol, Jan Hájek na českej strane.

Česi obhajujú v súťaži vlaňajší triumf, proti ním bude ale stáť silný domáci tím na čele so svetovou dvojkou a čerstvým víťazom Turnaja majstrov Djokovičom. "Hrá v neuveriteľnej forme. Ničí jedného súpera za druhým, sebadôveru má určite veľkú a bude sa chcieť doma predviesť," cituje server idnes.cz Štěpánka, ktorý má s Djokovičom negatívnu bilanciu 1:8.

"Toto je asi jedno z najťažších miest, kde ho zdolať. Hrá doma, na povrchu, ktorý si vybral a za podmienok, ktoré miluje, nebude to ľahké," pripojil svoj názor Berdych. "Ale toto nie je turnaj, máme päť zápasov, z ktorých potrebujeme tri body. Každý zápas je dôležitý, ale ak nejaký nevyhráme, skúsime ďalší."

Program finále Davisovho pohára 2013

Srbsko - Česko

piatok 16.00 h:

Novak Djokovič (2.) - Radek Štěpánek (44.)

Dušan Lajovič (117.) - Tomáš Berdych (7.)

sobota 16.00 h:

Ilja Bozoljac, Nenad Zimonjič - Lukáš Rosol, Jan Hájek

nedeľa 14:00 h:

Djokovič - Berdych

Lajovič - Štěpánek

Súvisiace články