Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Srbi sa od ČH Hornets prekvapiť nedali

Sportnet|Publikované 19. okt 2006 o 22:00

Novi Sad - Premiérový ročník medzinárodnej vodnopólovej "Hornet rádio interligy" mužov sa rozbehol stretnutiami prvého kola. Na poslednú chvíľu sa zo

súťaže odhlásil chorvátsky Medveščak Záhreb, a tak v interlige ostali štyri tímy z rôznych krajín. V úvodnom zápase maďarský BVSC Budapešť porazil v stredu doma poľský Pocztowiecz Lodž 14:7, hráči ČH Hornets Košice odohrali svoj duel o deň neskôr v bazéne srbského Noveho Sadu. S tamojšou Vojvodinou nevládali držať krok a napokon si pripísali prehru 6:14.

Pred zaplneným hľadiskom plavárne v obrovskom športovo-nákupnom komplexe v Novom Sade začali východniari výbore, keď sa ujali vedia a prvú štvrtinu dokázali uhrať do nerozhodného stavu 3:3. V druhej osemminútovke však prišla studená štvorgólová sprcha domáceho celku a bolo po nádejách na vyrovnaný výsledok. "My sme na začiatku prípravy, je to náš prvý oficiálny zápas. Potrebovali sme zistiť, kde vlastne sme, otestovať sa. Súpera sme vôbec nepoznali," skonštatoval po zápase nový kapitán ČH Hornets Peter Veszelits, autor jedného gólu (ďalšie pridali Ligocký, Zareva, posila z Bratislavy Brezina a dva Grutka). Nielen Veszelits ako bývalý dlhoročný reprezentant je v kádri košických sršňov novým mužom, v základnej zostave nastúpilo v Novom Sade hneď päť čerstvých posíl - okrem Veszelitsa aj Kaid, Grutka, Zareva a brankár Martin Sakáč. Na družstve teda v tomto ťažko stretnutí bolo ešte cítiť nezohranosť. "Určite. Máme za sebou len nejaké tréningové zápasy. Máme stále čo robiť, aby sme sa našli a každý vedel, akú loptu ten druhý potrebuje."

Tréner Noveho Sadu mal k dispozícii viacero hráčov, ktorých mohol aj v tomto medzinárodnom dueli bez obáv poslať do vody, kým Košičania toľko striedať nemohli, a to sa s pribúdajúcimi minútami prejavovalo. Rozhodujhúci bol úsek hry od 8. do 20. minúty, keď žlto-čierni nedokázali skórovať a súper im ušiel na päťgólový rozdiel. Čo podľa legionárskymi cestičkami ošľahaného Veszelitsa najviac chýbalo k prijateľnejšiemu výsledku? "Určite kondícia. Na tej ešte treba popracovať a pôjde to." Srbi po tejto stránke na tom boli skutočne lepšie, okamžite po zisku lopty vyrážali do rýchlych protiútokov. "Nám sa začína Slovenský pohár skoro o mesiac a liga až vo februári. Srbská liga už prakticky beží, majú teda pred nami náskok minimálne mesiac a pol a to musí byť cítiť. Vodné pólo je športom, v ktorom keď nemáte naplávané, nezmôžete nič." Keďže Košičanom chýbala ešte súhra aj pri presilovkách, lepší výsledok sa dostaviť nemohol. "Na tréningu nám idú, lebo tam je každý odpočinutý. Keď však už máte tep 180 a súper je čerstvejší, ťažko sa aj presilovka premieňa. Všetko je to záležitosť kondície."

Aj keď Vojvodina nepatrí v krajine majstrov Európy k úplnej špičke, potvrdilo sa, že slovenské vodné pólo srbskému konkurovať momentálne nemôže. Napriek tomu, v domácom prostredí veria v ČH Hornets v lepší rezultát. "Odveta u nás sa bude hrať až niekedy v novom roku, takže to bude úplne iné stretnutie," mieni P. Veszelits, ktorý sa po rokoch strávených v zahraničí vrátil do Košíc. "Zatiaľ sa cítim výborne, konečne som doma. Môžem si užívať Košíc, som spokojný," uzavrel kapitán ambicióznych sršňov, ktorí v 2. kole interligy pocestujú v polovici novembra do Budapešti na duel s tamojším BVSC. Skúsenosti z takýchto ťažkých stretnutí, aké domáca liga neponúka, by chceli Košičania zužitkovať práve v slovenskej lige, kde budú mať v nadchádzajúcom ročníku medailové ambície.

OČAMI TRÉNERA

Karol BAČO (tréner ČH Hornets): "Bolo to pre nás veľmi ťažké stretnutie. Súper bol lepší a využíval naše chyby. Výkonnostný rozdiel medzi našim a ich mužstvom sa prejavil, Srbi patria medzi najlepších na svete a ukázalo sa to i teraz. Pre nás je to cenná skúsenosť."

Policajti s prehrou na nulu

(tasr)

Šibenik - Vodní pólisti ŠKP Košice podľahli vo svojom úvodnom zápase C-skupiny I. kola kvalifikácie Pohára LEN v Šibeniku talianskému tímu Canottieri Bissolati Cremona hladko 0:14 (0:4, 0:2, 0:5, 0:3). V súboji s jedným z najväčších favoritov skupiny utŕžil omladený kolektív ŠKP historickú prvú pohárovú prehru bez streleného gólu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.