Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Šprint má nové eso: Nesterenková 10,94 s

Sportnet|21. aug 2004 o 00:00

* Prvú zlatú hlavného desaťdňového atletického programu vyhral v Aténach taliansky chodec na 20 km, 27-ročný Milánčan Ivano Brugnetti časom 1:19:40 h. Dvadsaťjedenročný Slovák Matej Tóth skončil zo 48 pretekárov (41 prišlo do cieľa) na 32. mieste. Čas ..

Favorit trojskokokanskej súťaže Christian Olsson zo Švédska postúpil do finále výborným výkonom 17,68 m.

FOTO - TASR/AFP

* Prvú zlatú hlavného desaťdňového atletického programu vyhral v Aténach taliansky chodec na 20 km, 27-ročný Milánčan Ivano Brugnetti časom 1:19:40 h. Dvadsaťjedenročný Slovák Matej Tóth skončil zo 48 pretekárov (41 prišlo do cieľa) na 32. mieste. Čas 1:28:49 je od osobného rekordu nášho chodca horší o vyše päť minút.

* V atletike bude súťažiť 2200 pretekárov a pretekárok zo 197 krajín.

* Z kladivárskej kvalifikácie postúpil zo Slovákov Charfreitag - 77,30 m, Konopka vypadol - 76,16. Na postupové miesto mu chýbalo 53 cm. Medzi záverečnú dvanástku sa nedostal obhajca prvenstva zo Sydney Poliak Ziolkowski. Finále je v nedeľu o 20.15 h.

* V rozbehoch šprintérok na 100 metrov zabehla Bieloruska Nesterenková druhý najlepší čas sezóny 10,94 s (v medzibehu 10,99 s). Z medzibehov postúpili do semifinále legendy Deversová (USA), Blocková (Ukr.), Deversová (USA) zásluhou lepšieho času. Jamajčanka reprezentujúca Slovinsko Otteyová priamo (rozbeh 11,14, medzibeh 11,24). V premiére viacerých islamských krajín v ženských súťažiach bežala Kuvajťanka Danahová za 13,92 s, Iračanka Alaaová za 12,70 s.

* Trojskokanskú kvalifikáciu vyhral Švéd Olsson výborným výkonom 17,68 m. Vypadol líder tohtoročných tabuliek (17,78 m) i víťaz kvalifikácie USA Melvin Lister, ktorý dosiahol len 16,64 m.

* Po uzávierke súťažila v rozbehu na 800 m Lucia Klocová, vytrvalci na 10 km bežali finále. (tpf)