Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Správy o súperovi majú od Kravárika

Chemesáci. Vstupujú v sezóne do CEV cupu. (Autor: Marián Škuba)
Sportnet|Publikované 23. okt 2012 o 22:00

Slovenský majster vstupuje na klubovú pohárovú scénu. V 1. kole CEV cupu je súperom grécky Gas Pamvohaikos Vrahati.HUMENNÉ. Dnes o 18. hodine sa volejbalisti ŠK Chemes Humenné predstavia v druhej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži - CEV cup.

V 1. kole je súperom aktuálneho slovenského majstra grécky Gas Pamvohaikos Vrahati, ktorý v uplynulom ročníku obsadil v najvyššej gréckej lige tretie miesto.

I keď je účasť v CEV cupe pre chemesákov prvým zo štyroch sezónnych vrcholov, v kabíne si nechcú pripustiť premotivovanosť, ktorá by mohla byť až neosožná.

„Do sezóny sme vstúpili medzinárodnými zápasmi, toto je ďalší z nich, chceme ho vyhrať. Začíname doma, čo môže byť pre nás výhoda, uvidíme v sobotu, čo prinesie odveta. Po zdravotnej stránke by sme mali byť fit, chceme svoju hernú kvalitu preniesť do výkonu a spraviť prvý krok úspešne,“ naznačil zámery Stanislav Vartovník.

Humenská hráčska kabína si logicky zápas nechce príliš pripúšťať, pre divákov je to však prvý veľký zápas sezóny.

„Naše domáce zápasy sprevádza skvelá kulisa, atmosféru bude fanklub isto dirigovať aj tentokrát. Aj to je aspekt, ktorý vplýva na hráčsky výkon, verím, že diváci budú naším siedmym hráčom na palubovke,“ praje si kouč chemesákov.

S gréckym klubovým volejbalom sa ŠK Chemes Humenné zatiaľ nestretol, no s blížiacim sa zápasom má tréner informácií stále viac.

„Európsky klubový volejbal je v súčasnosti popretkávaný aj ľuďmi, ktorí Slovákom vedia pomôcť. V Grécku máme Andreja Kravárika, zohnal nám video, štatistiky z prvých dvoch ligových zápasov nášho súpera, takže nepôjdeme do neznámeho. Určite to ľahký súper nebude, je však hrateľný, chceme sa pobiť o postup. Som optimista,“ konštatoval Stanislav Vartovník.

Súper skúsený

Gas Pamvohaikos Vrahati skončil v uplynulej sezóne na treťom mieste, v kádri má jedného legionára, nahrávač Terzis je gréckym reprezentantom. Keďže až sedem hráčov má vekovo nad 30 rokov, je to súper najmä skúsený.

„Legionárom je Zoran Jovanovič, ktorý bol v uplynulej sezóne vo Friedrichshafene. Kvality má nahrávač Terzis, skúsené libero Dimitrakopoulos, či smečiar Matekas. Viacerí hráči vedia potiahnuť,“ dodal humenský tréner.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.