Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

SPRÁVY AGENTÚRY JPP

Sportnet|Publikované 3. okt 2006 o 22:00

Mladí začínajú v Spišských Vlachoch Nedá sa nič robiť. Realita je taká, že spišskovlašskí trávnik je miestom, kde absolvujú svoju piatoligovú

Mladí začínajú v Spišských Vlachoch

Nedá sa nič robiť. Realita je taká, že spišskovlašskí trávnik je miestom, kde absolvujú svoju piatoligovú premiéru nováčikovia vo funkcii rozhodcu. V zápase 2. kola proti Margecanom to bol Marek Paciga zo Spišskej Belej, v 4. kole proti Plešivcu Jaroslav Farkaš z Trsteného, v 6. kole debutoval proti Prakovciam Dominik Babušík z Košíc. No a potvrdením konštatovania z úvodu je fakt, že v prvú októbrovú nedeľu pôsobil vo funkcii hlavného arbitra zápasu Spišské Vlachy Ťahahovce ďalší piatoligový novic Vincent Kandráč zo Starej Ľubovne, bývalý brankár tohto okresného mesta.

Je kuriózne, že menovaný je tak "dokonalým" nováčikom v piatoligovej spoločnosti, že nie je zaradený ani na nominačnej listine VsFZ, uvedenej v Rozpise VsFZ pre ročník 2006/2007. A tak buletín, vydávaný FO MŠK Tatran pred zápasom s Ťahanovcami oznamoval iba stručne, že rozhodcom zápasu bude pán Kandráč zo Starej Ľubovne.

Ferenčuha ešte doma nedostal gól, trinásť dali

Futbaloví piatoligisti Spišských Vlách dosiahli z posledných troch domácich duelov impozantné skóre 13:0. Pre ilustráciu 7:0 zdolali Plešivec, zhodne po 3:0 zvíťazili nad Prakovcami a Ťahanovcami. Nemalú zásluhu na tomto konštatovaní má staronový brankár zelenobielych Marián Ferenčuha. Jeho príchodom z Olcnavy evidentne stúpla kvalita stráženie priestoru medzi troma bránkovými žrďami. Nula v kolónke inkasovaných gólov tomu plne nasvedčuje.

Rómovia znova píšu

Futbalové mužstvo Spartak Bystrany po stretnutí v Kojšove (2:3) opäť píše list. Tentoraz pochvalný, na trojicu rozhodcov.

"Už som volal aj predsedovi Švarcovi a pošleme aj list za výborný a objektívny výkon rozhodcov v našom zápase v Kojšove," zavolal v nedeľu večer šéf bystrianského Spartaka Ján Žiga. No je pravda, že šéf klubu sa musí naučiť písať pochvalné a ospravedlňujúce listy, lebo ako ináč vysvetlí nezávideniahodnú situáciu, do ktorej sa dostal. Ako funkcionár dostal prísny trest zákazu výkonu funkcie (po domácom zápase s Iliašovcami), no ako rozhodca pôsobí v susednom Podtatranskom futbalovom zväze - a je delegovaný.

Slovinky prišli o zdravotníčku

V nedeľu v Markušovciach chýbala na lavičke hostí zdravotníčka. Sympatická Mirka Tkáčová nefigurovala ani v zápise o stretnutí. "Futbalovou terminólogiou povedané, pre zranenie nenastúpila. Cez týždeň bola operovaná na slepé črevo. V nedeľu sme hrali aj za ňu a remíza 1:1 bola venovaná aj jej. Verím, že v nedeľu proti Tepličke už bude znova medzi nami. Aj touto cestou jej želáme skóre uzdravenie," vysvetlil situáciu predseda klubu Jozef Ďorko.

Za bod nové vybavenie

Ako už bolo spomínané, Slovinky v nedeľu po veľmi obetavom a dobrom výkone doniesli z Markušoviec bod. Odmenou zaň bol aj nový dar, ktorý Slovinky dostali od starostu obce. Presne špecifikovať ho nebudeme (slúžiť bude všetkým družstvám v klube), aby oň neprišli, ako o nie tak dávno ukradnutú kosačku.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.